Deputeti gjerman kërkesë Këshillit Evropain: Të hapen negociatat me Shqipërinë

SHPËRNDAJE

Deputeti gjerman Knut Flekeshntetin në një postim të tij në rrjetin social Facebook, ka treguar se ai i ka kërkuar Këshillit Evropain sot nisjen e procedurave për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë.

Postimin e tij e ka shoqëruar dhe me një video, ku shfaqet në Parlamentin Evropian duke folur në lidhje me negociatat.

knut

“Sot i kërkoi Këshillit të fillojë negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë, të hapin kapituj të rinj me Serbinë dhe Malin e Zi dhe të mos harrojnë se kushtet për lirinë e vizave me Kosovën janë përmbushur,” ka shkruan Knut Flekenshtein në Facebook.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakSia 3-muajshe, ja dhurata e ëmbël që Ami dhe Ermali kanë përgatitur për vogëlushen
Artikulli tjetërEMRI/ Gjendet i vdekur në qeli 38-vjeçari shqiptar, policia franceze zbardh detajet: Ai kishte lidhje me...

S'KA KOMENTE

Comments are closed.