Denoncimi i PD: Qeveria do të rrisë përsëri tarifat e pastrimit, që t’i çojë para inceneratorëve

Oct 23, 2021 | 10:40
SHPËRNDAJE

jorida tabaku

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar në rrjetet sociale dhe denoncon qeverinë se “do të rrisë përsëri tarifat e pastrimit, që t’i çojë para inceneratorëve”.

“Dje doli përsëri dhe deklaroi që do të rrisë përsëri tarifat e pastrimit, që t’i çojë para inceneratorëve.

Prandaj i njëjti person dogji ligjet dhe kushtëtutën duke ia ofruar në pjatë të florinjtë 400 mln euro përmes 3 kontratave korruptive Klodian Mirel Mërtirit të inceneratorëve”, shkruan Tabaku.

POSTIMI I PLOTE I JORIDA TABAKUT

🛑Një kryeministër që drejton një shtet të kapur shndërrohet në mburojën politike të atyre qe marrin kontrata nga pushteti.

📍U dogjën plehrat në Fier, Durrës e Kavajë për të furnizuar me kontrata të majme pronarin e Inceneratorëve. U mbuluan qytetet e mëdha të Shqipërisë nga tymi plehrave. U rritën tarifat e pastrimit në Tiranë, Durrës, Kavajë e Shijak.

Dje doli përsëri dhe deklaroi që do të rrisë përsëri tarifat e pastrimit, që t’i çojë para inceneratorëve.

❌Prandaj i njëjti person dogji ligjet dhe kushtëtutën duke ia ofruar në pjatë të florinjtë 400 mln euro përmes 3 kontratave korruptive Klodian Mirel Mërtirit të inceneratorëve.

🕵Aq frikë saqë vonon dhe ngritjen e Komisionit Hetimor të inceneratorëve me lloj-lloj pretekstesh.

Kjo është kapja e shtetit!

© Panorama.al

Te lidhura