Delegatët për kongres, ja lista e Elbasanit. Rama: Më mirë se çdo parashikim

| 19:24
SHPËRNDAJE

Kryetari i PS Edi Rama, duke folur gjate nje tryeze te Partise Socialiste per Arsimin, ku Rama ka deklaruar se nuk eshte kunder liberalizimit te arsimit te larte privat, por kunder liberalizimit pa kriter, vizion dhe pa karar te arsimit te larte ne Shqiperi.
.

“Pjesëmarrje më e mirë se çdo parashikim me këtë mot të keq:-)

Faleminderit nga zemra të gjithë zgjedhësve të sotëm dhe suksese kandidatëve!”.

Kështu është shprehur me një status në rrjetet sociale pasditen e sotme kryeministri Edi Rama në lidhje me votimet për zgjedhjen e delegatëve për kongres.

Edhe më herët, kreu i PS-së, duke falenderuar gjithë socialistët që pavarësisht motit të keq marrin pjesë në votimet për zgjedhjen e delegatëve për kongres, nuk la pa thumbuar akuzuesit. Të cilëve u kujtoi shprehjen e njohur popullore ‘qentë le të lehin, karvani ecën përpara’.

Teksa “Panorama” ka siguruar listën e delegatëve që kanë dalë nga Bashkia e Elbasanit.

Lista e delegatëve të PS, bashkia Elbasan
1.Ana Muça
2.Desantila Muça
3.Andromega Boçi
4.Eva Bica
5.Zana Rapa
6.Klaudia Duka
7.Lumturi Gjocaj
8.Dorina Oga
9.Arben Kamami
10.Arben Asllani
11.Ardit Demiri
12.Eugert Salla
13.Klevis Xhoxhi
14.Leli Kaja
15.Erald Sejdini
16 Ervin Saraçi
17.Hektor Cftja
Pjesmarrja e zgjedhësve në Qarkun e Elbasanit nga 3587 zgjedhës votuan 2473
Bashkia Elbasan    nga        1636 votuan    1113
Bashkia Cerrik       nga        855 votuan       625
Bashkia Gramsh    nga        1029 votuan     831
Bashkia Belsh        nga        598 votuan       435
Bashkia Librazhd  nga        1024 votuan      739
Bashkia Peqin       nga        701 votuan       557
Bashkia Prrenjas   nga        764 votuan       471

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

4 KOMENTET

Comments are closed.