Deklaratat për “tepsinë”, Kryemadhi-Ramës: Turp nuk është të heqësh të brendshmet si Rama, por..

SHPËRNDAJE

“Me gjuhën e arrogantit injorant, me guximin e stimuluar nga përdorimi i substancave narkotike, Edi Rama edhe njëherë i ka gjetur fajtorët e keqqeverisjes së tij te LSI”.

monika kryemadhi e re

Me kete gjuhe i eshte pergjigjur sot kryetarja e LSI Monika Kryemadhi deklaratave te Kryeministrit Edi Rama, i cili sipas saj, “nga Mirdita , ku as brohorimat e teknikës qendrore të kryeministrisë nuk e mbytën dot zhurmën e shpërthimit të tritolit në Shkodër, kryeministri i pushteteve të përkohshme, shpalli si fitore të madhe largimin nga puna të mbështetësve të LSI-së, me shpresën se do të frikësojë familjen tonë politike me shantazhe që zakonisht i përdor me oborrtarët e tij të pushtetit”.

Ne reagimin e saj ne rrjetet sociale, Kryemadhi shton:

“Me fjalorin e varfër dhe me paranojën e “këpucës”, Edi Rama shfaqet ashtu siç është në të vërtetë, i frikësuar jo nga këpucët që për fatin e tij nuk morën trajektoren e duhur, por nga mijëra e mijëra këpucë a çizme që i qëndrojnë sipër kokës varur atij dhe ministrave të tij.

Sepse nuk është turp të të etiketojnë si “parti e këpucëve”, as të heqësh këpucët apo të brendshmet siç ka bërë ai vetë.

Turp është të kanabizosh vendin që pretendon se drejton, të orientosh rininë drejt drogës dhe trafikut, të vjedhësh e të grabisësh çdo pasuri të Shqipërisë.

Këto veshin me turpin më të madh të mundshëm çdo lakuriqësi, jo vetëm fizike por dhe politike”.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakPrapaskena/ Reali donte Mesin, tani përfiton 100 milionë euro në vit
Artikulli tjetërVIDEO/ Kukësi shkëlqen në miqësore, leksion Fenerbahçes mes tensionit

1 KOMENT

  1. Turp per ty moj monika.Nuk flet nje grua aq me teper politikane ekryetare partie keshtu, nese ju ka zene frika nga reforma ne drejtesi, do te behet e do te kaloni te gjithe ne filtrin e hetimeve, nese nuk keni vjedhur nga parate e qytetareve ju lumte nese keni vjedhur ne vendin e duhur do te shkoni, por Shqiperia nuk mund te beje para me ca mendje si puna e jote dhe e lulit apo ilir metes, ka njerez plot vendi qe do e nxjerrin nga balta juaj, tradhetare te kombit.

Comments are closed.