Dekani i Fakultetit të Gjuhëve të Huaja ndërron jetë papritur

| 13:31
SHPËRNDAJE

Dekani i Fakultetit të Gjuhëve të Huaja, Artur Sula ka ndërruar jetë papritur.

vlcsnap-2020-04-28-15h33m52s674

Lajmin e bën të ditur ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Mësohet se Sula ka humbur jetën për shkak të një hemoragjie celebrale.

Zot mba dorën! Mba doren o zot..! Shume i ri per ta humbur familja, shume energjik per t’ia hequr jetes, shume ambicioz per te ikur nga drejtimi i Fakultetit të Gjuhëve të Huaja, shume bujar per ta ndare nga shoket e koleget, shume e padrejte mbyllja ketu e rrugetimit premtues te dekanit te Gjuheve te Huaja Artur Sula. Lamtumire Shok i dashur!’- shkruan Kumbaro.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.