Debati për Skënderbeun, analisti: Këtu edhe nënën e Ismail Qemalit e quajnë kur*ë

SHPËRNDAJE

Çështja e “mbulimit” të Skënderbeut ka sjellë debate mes të ftuarve në emisionin #DritaremeRudinën në Vizion Plus.

rfewt

Të ftuarit kanë rënë dakord se kjo çështje është manipuluar dhe nxitur nga elementë të ndryshëm.

Por analisti Mentor Kikia tha se është tipike në Shqipëri, që pas çdo teze dalin njerëz dhe ndezin debatin, hapin librat, lexojnë studimet dhe shkrimet dhe plasin sharjet dhe polemikat.

Sipas Kikisë kështu ndodhi me Mustafa Nanon që tha se Vojsava, nëna e Skënderbeut, ishte me orgjinë serbe.

Ai u shpreh se po kështu do të ndodhte edhe me nënën e Ismail Qemalit, nëse do të dilte dikush dhe do ta quante “kurvë”.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakKukësi e padit në FIFA, Izair Emini prezantohet te klubi i ri
Artikulli tjetërEmigracioni, largimi i trurit dhe Ballkani Perëndimor

S'KA KOMENTE

Comments are closed.