DASH-i jep detaje vizitën e Kerry-t, diskutohet Byroja dhe Reforma në Drejtësi

| 11:12
SHPËRNDAJE
 

Departamenti Amerikan i Shtetit ka zbardhur disa nga pikat kryesore të vizitës së Kerry-t në Tiranë. Në një konferencë pyetje-përgjigje, dy zyrtarë të lartë të DASH-it kanë treguar detaje nga vizita. 

DASH-800x600Sipas tyre, Shqipëria është në një moment kyç me reformat dhe se vizita e Kerry-t në Shqipëri lidhet me reformën në Drejtësi dhe ngritjen e Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Për këtë të fundit, DASH thotë se ka punuar me Shqipërinë ngushtësisht për ngritjen e draftit. Gjithashtu, DASH vlerëson rolin e Shqipërisë në luftën kundër terrorizmit dhe bashkëpunimet ushtarake me SHBA-të.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.