Dalin pamjet/ Avioni me 162 pasagjerë del nga pista në Turqi (VIDEO)

SHPËRNDAJE

Avioni i linjës Ankara-Trabzon ka dalë nga pista teksa po bënte uljen. Fatmirësisht nuk raportohen të dëmtuar apo viktima.

Në bordin e avionit ishin plot 162 paragjerë, 2 pilotë dhe 4 stuardesa. Avioni nuk ka mbajtur dot frena dhe ka dalë ngapista duke u nisur drejt detit, por 25 metra papërfunduar në det, është ndalur, shkruan INA.

Qytetarët janë shprehur se kanë përjetuar 15 minuta panic, pasi dera nuk po hapej dhe të gjithë po prisnin që të shpërthente avionic pasi ka filluar që të vijë era e karburantit. Ngjarja ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:30.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakVIDEO/ Rama nga Lezha: Ju uroj mirëmëngjesi me këtë moment kuptimplotë të...
Artikulli tjetërHera e parë në stadium, gratë tashmë mund të ndjekin ndeshje futbolli

S'KA KOMENTE

Comments are closed.