Covid-19/ Bilanci i viktimave dhe infektimeve gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri

Dec 1, 2022 | 18:20
SHPËRNDAJE

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar situatën me Covid-19 për 24 orët e fundit në vendin tonë.

1568460843_urgjencainfektivit

Ju informojmë për situatën e Covid19 në 24 orët e fundit: Janë kryer 395 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 17 qytetarë, në Bashkitë:

8 në Tiranë, nga 2 qytetarë në Shkodër, Lushnje, Tepelenë, Berat, 1 në Elbasan.

Janë 139 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 1 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 6 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,513 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (1 Dhjetor 2022)

Raste të reja ditore 17

Të shëruar në 24 orë 6

Të shtruar në spitale 1

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 395

Testime totale 2,009,258

Raste pozitive 332,246

Raste të shëruara 328,513

Raste Aktive 139

Humbje jete 3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 116

Gjirokastër 10

Fier 4

Shkodër 3

Berat. 2

Korçë. 2

Vlorë 1

Elbasan. 1

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura