“Çohuni në këmbë, duartrokiteni, është 100-vjeç”, Rama prezanton delegatin më të ri në Kongres

| 13:19
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama, e ka nisur fjalën e tij në ditën e dytë të Kongresit të PS-së, me një prezantim. Si fillim, u ka kërkuar gjithë të pranishmëve në sallë të ngrihen në këmbë dhe ta duartrokasin.zeqeriu

“Për ata që nuk na njohin akoma sjell në skenë një delegat të ri si delegat, Zeqeriun. Çohuni në këmbë, duartrokiteni, është 100-vjeç”- tha Rama, ndërkohë që salla është cuar e gjitha në këmbë.

Pas tij, dy fjalë i ka thënë edhe 100 vjecari. “Mendoj se ky kongres do ta forcojë akoma më shumë unitetin e PS  edhe lidhjet e saj me masat, me votuesit, elektoratin. Ne veteranët e luftës e mbeshtesim fort maxhorancën qeverisëse”- tha ai.

rama veterani1

rama veterani

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

1 KOMENT

  1. Po -freshistet -dhe -kermat-te kane mbetur o drogaxhi ne -PS-.Kriminelet dhe trafikantet i ke ne parlament,deri tani mire je .Shiko fundin si do e kesh ,si Caushesku apo si babai tend shpirteror .

Comments are closed.