“Çmenduria nuk ka fund”/ Zv.kryeministri denoncon sërish zhurmat e punimeve pranë shtëpisë dhe ironizon: I falenderoj që na hapën sytë dhe mendjen në mes të natës

Jul 25, 2021 | 10:55
SHPËRNDAJE

Zv.kryeministri Erjon Braçe vazhdon të denoncojë zhurmën që krijojnë punonjësit e një kompanie pranë shtëpisë së tij gjatë orëve të natës, por edhe në mëngjes.

Teksa ironizon ndalim qarkullimin pas orës 12 të natës, Braçe shkruan: Ka nisur edhe ndalim qarkullimi medemek!

Më tej në një tjetër denoncim, numri dy i qeverise shkruan se ky është kapitalist me i pamëshirshme se ai i mëngjesit, duke mbajtur në punë punëtorët edhe natën.

Denoncimet e Erjon Braces

Ora 00.02, e diele!
Vazhdon!
Ka nisur edhe ndalim qarkullimi medemek!
Dua ta falenderoj SHEHU 2AB KONSTRUKSION qe na hap syte e mendjen ne kete ore!

Ora 23.39, e shtune!

Cmendia nuk ka fund!
Kete tjetrin e zuri tani.
Per 20 minuta duhet te nis ndalim qarkullimi medemek!
Per makinat, per njerezit;
JO PER ZHURMAT SE PER TO SKA THENE KUSH GJE!

Ora 23.23, e shtune!
Ky eshte kapitalist me i pameshirehem se ai i mengjesit; eshte djathtas!
Ky i mban punetoret me tre turne!
I thashe qe ne oren 23.00 ka ndaluar muzika!
Aaaaa, po ne nuk bejme muzike, ne bejme zhurme tha; per to nuk ka orar!
© Panorama.al

Te lidhura