Ç’kishte ndryshe në fjalën e Ramës? Berisha e pranon, por e paralajmëron: Ti e di mirë se…

SHPËRNDAJE

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha e ka pranuar gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit se teksa dëgjonte fjalën e mbajtur nga kryeministri Rama nuk mund të mos konstatonte ndryshimin në fjalimin e mbajtur nga ai dje, krahasuar më atë që mbajti 4 vjet më parë.

berisha

“Cilido që vëren fytyrat e këtyre deputetëve dhe shokëve që janë pas meje konstaton menjëherë se ka zi në fytyrën e tyre, se ka frikë në sytë e tyre, pasiguri të madhe. Rama këtu mbajti një fjalim, duhet të pranojmë të ndryshëm nga ai i 4 viteve më parë, por e mbajti të diktuar nga një panik i madh. Pse, nga vjen ky panik, ky njeri me kushtetutë ulet aty, kryeministër i vendit, të tjerët ka caktuar ministra, ka caktuar për herë të parë edhe hafijet e deputetëve brenda grupit i ka bërë të gjitha këto, po sepse ai e di mirë, ai e di mirë cdo deputetë, cdo shqiptar se përvec kushtetutës në ligje ekziston kushtetuta morale e njeriut, e kombit, e burrave dhe grave, e djemve dhe vajzave. Në atë kushtetutë ju jeni fitimtarë humbës më të mëdhenj në historinë e këtij vendi. Në atë kushtetutë morale ju vini këtu si pseudomaxhorancë e vërtetë”- tha Berisha.

Ai e ka akuzuar Ramën si kryeministrin më të urryer pas Mehmet Shehut dhe i ka kujtuar se ishte pikërisht filozofia e tij dhe lidhja me krimin që e mbushi vendin me drogë.

Berisha është ndalur edhe njëherë për akuzat lidhur me përdorimin e drogës nga kryeministri dhe e ka ftuar edhe njëherë të bëjnë testin e drogës.

“Hajde të bëjmë testin e drogës ku të duash, përderisa nuk vjen, kemi problem”- tha Berisha.

Sipas tij, “Fitorja juaj është dasmë pa nuse, është e bazuar mbi krimin, krimi i dobishëm është i mirë, cfarë i duhet një kryeministri krimineli, ai që do të shtrijë pushtetin jashtë ligjit instrumenti më i fuqishëm është krimineli. Në diktaturë ka pasur ligje të këqija, por ata që thyen ligjet ishin xhelatët më të respektuar”.

Te lidhura

 

Artikulli paraprak'S'është etike të dalësh kundër nesh', kush është miku socialist i Nasip Naços?
Artikulli tjetërPD përkujton sot Azemin, anëtarja e kryesisë: Pse nuk vij dot. Ish deputeti: Ty të paktën të njoftuan, mua...

1 KOMENT

Comments are closed.