Cili është vendi i caktuar për karantinën? Ja si përgjigjet Manastirliu

| 0:41
SHPËRNDAJE

Ministrja Ogerta Manastirliu foli në Open për koronavirusin ku tha se Shqipëria po bën kontroll të kufijve 24 orë në 7 ditë të javës.
manastirliu

Rumania ka mbyllur linjën me Italinë, a duhet ta mbyllim dhe ne këtë linjë?- e pyeti Eni Vasili.

Çdo vendim që do e marrim bashkë me Task Forcën në raport me udhëzimet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë- u shpreh Manastirliu.

OBSH-ja kërkon transparencë, cili është vendi i vendosur për karantinën?- e pyeti Eni Vasili.

Ne jemi transparent. Nuk ka vend për të krijuar panik tek qytetarët. E kemi vendosur për vendin e karantinës. Ai mund të jetë strukturë spitalore ose jo. Çdo gjë do vijë me kohën- u përgjigj ministrja.

Top Channel

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.