Cikloni “pushton” Greqinë/ Ishuj pa energji, pemë të rrëzuara, rrugë të përmbytura… Shikoni pamjet

| 10:38
SHPËRNDAJE
 

Ashtu siç edhe ishte paralajmëruar Greqia është përfshirë nga një mot i keq. Orët e fundit, Kefalonia, Ithaca dhe Zakynthos janë prekur nga Cikloni Mesdhetar. Përveç përmbytjeve, probleme ka pasur edhe me ndërprerjen e energjisë elektrike në disa zona.

greqi permbytje (8)Kryetrari i bashkisë së Zakynthos tha se pjesë më e madhe e ishullit nuk ka energji elektrike.

greqi permbytje (7)Në Itakë, kryetari i bashkisë së ishullit, Dionysis Stanitsas, tha se ka një luftë për të shpëtuar anijet në port, të cilat rrezikojnë të përmbyten nga dallgët.  Ndërsa pemët janë rrëzuar në rrugë.

greqi permbytje (6)Për fat të mirë deri tani nuk raportohet për të lëndur në njerëz, por dëmet janë të konsiderueshme.

greqi permbytje (5) greqi permbytje (4) greqi permbytje (3) greqi permbytje (2) greqi permbytje (1)

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.