Çifti amerikan ankohet për faturën e “kripur” në ishullin e famshëm grek! Kamarierët i turren dhe…

Aug 8, 2022 | 22:03
SHPËRNDAJE

Një çift nga Nju Xheris janë të fundit që kanë rënë pre e “grabitjes” në restorant në një nga ishujt më të famshëm të Greqisë, Mykonos. Mediat raportojnë se ata kanë paguar një faturë të kripur, prej 560 dollarësh, ndërsa kishin marrë një pjatë me fruta deti dy birra dhe dy koktej.

cifti

Theodora McCormick, një avokate 50-vjeçare nga Nju Xhersi tha se kur ata u ankuan për faturën, kamarierët “e egër” të restorantit i bënë presion, duke bërë që ata të paguanin faturën.

Duke folur për The Sun , McCormick tregoi ‘përvojën e çuditshme’ dhe e quajti restorantin një ‘mashtrim’.

McCormick tha se ajo kishte pritur të paguante rreth 250 dollarë për pijet dhe ushqimin, por ajo është e fundit në një varg të gjatë turistësh të pafat që bien viktimë e restorantit të shkatërruar. Ai ka një seri komentesh të tmerrshme të TripAdvisor që paralajmërojnë vizitorët në Mykonos për çmimet e tij shumë të larta.

birra

“Normalisht nuk më pëlqejnë këto lloje mashtrimesh,” tha McCormick për The Sun, “Ishte thjesht një gjë e nxitur e momentit. Nuk po planifikonim të hanim atje”.

hotel

© Panorama.al

Te lidhura