Foto+Video/ Pas betimit, kabineti qeveritar kalon semaforin me të kuqe te Presidenca, por…

SHPËRNDAJE

Ne ambientet e Presidences u mbajt sot pasdite ceremonia e betimit të qeverisë së re “Rama 2”, te cilen mund ta ndiqni edhe ne videon e meposhtme.

Nikolla, Xhafaj e Ahmetaj kane qene nder te paret ministra qe mberriten.

Pas betimit, Rama kishte thirrur mbledhjen e parë të Këshillit të Ministrave, dhe per ne Kryeministri kane ecur ne kembe me te gjithe ministrat. Burimet e “Panorama” bejne me dije se kabineti qeveritar e ka kaluar semaforin te Presidenca kur ishte i kuq, kurse te Kryeministria, kur ishte jeshil.

fotoja e te gjitheve qeveria e re meta

Kreu i Kuvendit, Ruçi sakaq ka mbledhur në orën 18:00 krerët e grupeve parlamentare.

rr3 rr4 rr5

Te lidhura

 

Artikulli paraprakKupa e Shqipërisë, Grupi A / Kukësi e Teuta shijojnë humbjen, Tirana mbron trofeun me përmbysje (VIDEO)
Artikulli tjetërMbeti jashtë qeverisë “Rama II”, ja mesazhi i prekës i Kodhelit për ushtarakët

S'KA KOMENTE

Comments are closed.