Sport

Sport

Një lapsus i tenistes Daria Gavrilova gjatë një interviste televizive në stadium është përhapur gjerësisht në rrjetet social dhe në mediat online. Shtypi italian shkruan se...

Milani nuk ka shkuar më larg se barazimi 2-2 me Empolin në transfertë. Pas rezultateve pozitive në Kupën e Italisë, skuadra e Mihajloviçit i...

Frosinone ka barazuar 0-0 në takimin e luajtur pasditen e së shtunës – në ndeshjen e vlefshme për Javën e 21 të Serisë A. Takimi...

Pas fitores mbresëlënëse që Liverpuli arriti në transfertë ndaj Noruiçit me rezultatin 5-4, trajneri Jurgen Klop theu syzet gjatë festimit me lojtarët e tij. Mediat...

Nga grinta e fushës së lojës te serioziteti i zyrtarit të Interit. Dejan Stankoviç do të mbahet mend si një nga heronjtë e tripletës,...

Bajerni i Mynihut ka thelluar diferencën e pikëve në Bundesligën gjermane. Pas fitores që morën mbrëmjen e së premtes ndaj Hamburgut me rezultatin 2-1,...

Borxhet e trashëguara vazhdojnë të rëndojnë Tiranën. Bardheblutë kanë humbur gjyqin e hapur prej kohësh nga Panathinaikos dhe tashmë janë të detyruar që t’u...

Klubi i Partizanit ka gjobitur trajnerin Andrea Agostineli. Vendimi ka ardhur pas deklaratave të bëra prej tij disa ditë më parë për “Radio Sei”...

Pavarësisht pesë afrimeve, të Skënderbeu nuk kanë “të ngopur”. Klubi nuk e ka mbyllur ende merkaton. Edhe pse në grupin e tij Josa ka...

Trajneri Andrea Agostineli, pas miqësores me Apoloninë, pohoi se pret një dhuratë në sulm. Drejtuesit e Partizanit prej kohësh janë vënë në kërkim të...

Ja transferimet e kryera deri më tani nga skuadrat e Superiores për merkaton e dimrit. SKËNDERBEU Afrime: Valmir Nafiu, Renato Karlos, Sebino Plaku, Nuredin Orelesi, Valdrin Rashica; Largime: Ventsislav...

Një histori rrëqethëse dhe, për më tepër, kur bëhet fjalë për lojtarë të Kategorisë Superiore. Besojeni apo jo, por Edon Hasani dhe Ansi Nika...

Kristiano Ronaldo dhe Lionel Mesi mund të jenë futbollistët që po thyejnë rekorde të njëpasnjëshme në botën e futbollit, por UEFA ka listuar një...
video

Mesfushori argjentinas i Barcelonës, Javier Maskerano është dënuar me 1 vit burg dhe 815 mijë euro gjobë pasi u shpall fajtor për dy akuza...

Prej javësh, shqiptarët që disponojnë edhe një pasaportë të Kosovës kanë pasur mundësinë që të aplikojnë për bileta në faqen zyrtare të UEFA-s për...

Mediat pranë Lacios kanë bërë me dije se në listën e emrave që kërkohen këtë merkato nga bardhekaltrit ka edhe emra të përsëritur. Mes tyre...

Lorik Cana është kualifikuar me ekipin e tij të Nantës për në çerekfinalet e Kupës së Francës. Ndeshja e vlefshme për 1/16 mes Nantës...

Mediat angleze raportojnë se skuadra e Sanderlendit, kur dikur është aktivizuar edhe Lorik Cana, kërkon që të blejë sulmuesin kuqezi të Interit, Rei Manajn. Sandelendi,...

Refik Halili flet për të parën herë pas akuzave dhe polemikave të ditëve të fundit. Presidenti, në një intervistë të dhënë për “Supersport”, ka...

Fati është shumë i rëndësishëm në jetë, po aq sa edhe në karrierën e një futbollisti. Besëtytnitë të imponojnë idenë se çdo e keqe që...

Pas krijimit të “fun club”-it, “Tifozët e Kombëtares”, “Tifozat Kuq e Zi” patën disa reagime kundër federatës. Në to akuzonin institucionin e futbollit në...
video

Interi është kualifikuar për në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë, pas fitores 2-0 që arriti mbrëmjen e së martës ndaj skuadrës së Napolit. Pjesa e...

“Pasioni për idhujt është një gjë e mirë, por mos e ekzagjerojmë”. Kështu shkruan gazeta më e madhe sportive në Itali “La Gazzetta dello...

Bernard Berisha nuk është shitur për 600 mijë euro te rusët e Anzhi. Një nga drejtuesit e skuadrës ruse Narvik Sirhaev, zbulon detaje të...

Shkëlqzen Gashi nuk do të kalojë te Luzerna në merkaton e këtij muaji. Ka qenë vetë trajneri i këtij ekipi Markus Babel, që ka...

Ju kujtohet talenti i madh Sotir Nini? Shqiptari nga Himara para 8 vjetesh shihej një ndër talentet më të mëdha të futbollit europian.Që në...

Kombëtarja Shpresa e drejtuar nga Redi Jupi ka afruar në gjirin e saj një tjetër futbollist të talentuar. Bëhet fjalë për mesfushorin Jasir Asani...

Nga një verë e nxehtë, në një dimër të qetë. Personazhet janë të njëjtë, por deklaratat që japin krejtësisht të kundërta. Ndryshe nga akuzat dhe...

UEFA ka hapur zyrtarisht aplikimet edhe “publikun e përgjithshëm” që do të pajiset me bileta për Kampionatin Evropian “Francë 2016”. Një lajm i mirë...

Të dielën në mbrëmje ndoqa rubrikën sportive të televizionit të mirënjohur të Kosovës “RTV 21”, i shquar për larminë shumësportive të përmbajtjes së tij. Nuk e filloi me futbollin.

Mbrojtësi 22-vjeçar Berat Gjimshiti është lojtari më i ri i Atalantës. Futbollisti i Kombëtares është transferuar me parametra zero nga Zyrihu dhe ka firmosur një...

Adnan Januzaj ka shënuar dy gola në takimin e U-21 mes Mançester Junajdit dhe Southampton. Ndeshja e luajtur mbrëmjen e së hënës përfundoi me...

Ka më pak se pesë muaj që ka përfun duar “Mozaiku i Përjetësisë”, i vetmi në llojin e tij në botë. Bëhet fjalë për...

Ashtu siç është bërë me dije edhe nga gazeta “Panorama Sport”, kjo javë përkon me nisjen e tenderit të hapur për sa u përket...
video

Mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka ka shënuar golin e vitit në përballjen ndaj Këlnit. Ky gol është vlerësuar nga klubi i Myshengladbah si...

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj u përfol se mund të kalojë tek Sampdoria në Serinë A. Ndërkohë sot klubi gjerman i Këlnit ka...

Kalimi i mbrojtësit të Kombëtares shqiptare të futbollit, Berat Gjimshiti, me skuadrën e Atalantës, ka qenë merkato e ditës në Serinë A. Gazeta më e...

Mbrojtësi kuqezi pasi ka kryer vizitat mjekësore në Bergamo ka firëmosur me ekipin e Bergamos. Lajmi është bërë i ditur përmes sajtit zyrtar të skuadrës italiane. Gjimshiti do...

Një skandal i vërtet po trondit sportin e tenisit ku sipas disa dokumenteve që disponon BBC dhe faqja “Buzz Feed” vërtetohen trukime ndeshjesh në...

Transferimet dhe largimet e kryera deri më tani të ekipeve të Superiores. SKËNDERBEU Afrime: Valmir Nafiu, Renato Karlos, Sebino Plaku, Nuredin Orelesi?, Valdrin Rashica?; Largime: Ventsislav Hristov,...

Megjithëse pësoi dy gola në ndeshjen e djeshme, portieri i kombëtares sonë, Etrit Berisha duket se do të qëndrojë deri në qershor te Lacio. Kjo...

Vetëm pak sekonda i kanë mjaftuar boksierit shqiptar, Ilir Latifi të hedhë në tokë kundërshtarin e tij Sean O’Connell. Siç shikohet edhe nga video, “bishës”...

Një nga pjesëmarrëset e shout “X-Factor” në Britani, e cila pretendon se ka patur marrëdhënie intime me yllin e martuar të Mançester Junajtid, Antoni...

Pas kualifikimit në Kupën e Italisë, Milani ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në “San Siro”, 2-0 përballë Fiorentinës. Në konferencën për shtyp në...

Futbollisti më i mirë në Botë, Lionel Messi u zëvendësua në fund të pjesës së parë të ndeshjes mes Barcelonës dhe Atletikos së Bilbaos. Kjo...

Milan ka fituar 2-0 ndaj Fiorentinës në takimin e vlefshëm për Javën e 20 në Serinë A. Një gol i Karlos Bakas në minutën e...
video

Barcelona ka shënuar fitore të thellë 6-0 ndaj Atletiko Bilbaos në “Kamp Nou”. Katalanasit kanë bombarduar portën e miqve 6 herë duke mos i...
video

Real Madrid ka regjistruar fitore të thellë në përballjen ndaj Sportingut të Gijonit, duke e mundur 5-1. Pjesën e parë djemtë e Zidanes e ...

Lorik Cana duket se po e ruan veten për “Euro 2016”, por mosaktivizimi me Nantën është një lajm jo i mirë për trajnerin De...
video

Mançester Junajtid ka shënuar fitore në “Anfield” ndaj Liverpulit. “Djajtë e kuq” zhvilluan një ndeshje të mirë të cilën arritën ta fitonin në transfertë...
video

Juventus ka arritur sot fitoren e 10-të radhazi. Kampionët në fuqi të Seria A kanë mundur 4-0 në transfertë Udinezen. Zonja e Vjetër i...

Mërgim Mavraj vjen pas një periudhe pushimi prej më shumë se shtatë muajsh. Operacioni në gju bëri që mbrojtësi i Kombëtares të qëndronte gjatë...
video

Pas humbjes me Sasuolon, Interi është ndalur sërish, por kësaj herë në një barazim në fushën e Atalantës në Bergamo. Ndeshja ishte mjaft e...
video

Milot Rashica, talenti kuqezi është bërë sërish protagonist, teksa ka shënuar një gol në ndeshjen që ekipi i tij Vittese që mposhti Cambuur për...

Në ditën kur i gjithë kombi shqiptar ishte në festë, pasi Kombëtarja bëri një arritje historike, duke u kualifikuar në Europianin e Francës, presidentit...

Sipas “tuttomercatoweb.com”  akordi për transferimin e mbrojtësit kuqezi nga skuadra e Zyrihut tek Atalanta është arritur pak minuta më parë. Në vazhdimin pritet zyrtarizimi i...

Federata Shqiptare e Futbollit në një reagim zyrtar ka sqaruar rolin e saj për biletat për ndjekjen e kombëtares në Kampionatin Evropian të Futbollit...

Elis Bakaj reagon ashpër pas akuzave të ish-portierit të Tiranës, Stivi Frashëri. Ky i fundit ka thënë se një “klan i kuq” bënte ligjin...

Është ndier i diskriminuar dhe sulmuar, ndaj tashmë që është larguar ndihet më i çliruar. Në intervistën e dhënë për “Panorama Sport” ai rrëfen...

Tifozët Kuq e Zi akuzojnë Federatën Shqiptare të Futbollit se po bën pazar me biletat për në Francë 2016. Në një deklaratë për shtyp, ata...

Ka punuar dy sezone me trajnerin shqiptar dhe tashmë ka konsideratën më të lartë. Mbase mund të jetë e çuditshme, por bëhet fjalë për...
video

Besart Berisha duket se ka bërë pakt me golin në Australi. Skuadra  ku aktivizohet sulmuesi shqiptar, Melbourne Victory ka fituar pastër 4­-0 ndaj rivalëve...

Admir Mehmedi, 24 vjeç, është një nga lojtarët më të mirë të ekipit të Leverkusenit në Gjermani dhe pretendent për një titull me ekipin...

Gazeta më e madhe sportive në Itali, “La Gazzetta dello Sport”, ka publikuar disa nga statistikat më interesantë të kombëtareve të futbollit, duke përfshirë...

Ndodhi sërish kjo koiçidencë e frikshme. Aaron Ramsey shënoi mbrëmë golin e parë të Arsenalit në përballjen me Liverpolin dhe sot u njoftua humbja e...

Është merkatoja që paraprin Europia nin “Francë 2016” dhe shumë nga kuqezinjtë janë në lëvizje e sipër për të siguruar skuadra që u garantojnë...

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka beson te forca e grupit të kuqezinjëve për të marrë rezultate pozitive në Europian. Në një intervistë...

Milani është kualifikuar për në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë. Kuqezinjtë kanë mundur 2-1 Carpin me gola të Niang dhe Baka. Milan me këtë...
video

Liverpuli dhe Arsenali janë ndarë në një barazim 3-3 në kryendeshjen e javës së 21-të të Premier Ligës angleze. Plot gjashtë gola u shënuan në...

Bernard Berisha është zyrtarisht lojtar i Anzhit. Mesfushori kosovar ka nënshkruar kontratë tre vite e gjysëm me skuadrësn ruse. Lajmi është bërë i ditur përmes...
video

Është momenti i Sokol Cikalleshit. Sulmuesi kuqezi nuk ka të ndalur në Kupën e Turqisë me ekipin e tij, Basaksehir. Edhe në ndeshjen e sotme...

Shqipëria do të zhvillojë dy ndeshje miqësore në datat e lira në muajin mars dhe prej kohësh diskutimet janë përqendruar te Turqia dhe Polonia...

Partizani dje ka zhvilluar ndeshjen e parë nën drejtimin e trajnerit Andrea Agostineli. “Demat” kanë fituar 1-0 në miqësoren ndaj Kevitanit.Takimi i djeshëm i...

Shumë shpejt pritet të fillojë puna për ndërtimin e stadiumit të ri kombëtar “Arena Kuqezi”.  Sipas asaj që raporton ‘Top Channel’, biznesi do të...

FIFA ka vendosur që të shkarkojë nga detyra sekretarin e përgjithshëm, Jerome Valcke. Organi qeverisës i futbollit botëror tha sot se ai është duke u...

Kush janë “Topat e Artë” që kanë ndëshkuar Ko mbëtaren shqiptare? Nga i pari Xhorxh Best, tek i fundit Leo Mesi, një listë me...

Pas Berat Gjimshitit, edhe Armando Sadiku lë Zyrihun edhe pse jo përfundimisht. Sulmuesi ka kaluar te Vaduzi në formë huazimi deri në fund të sezonit.Sulmuesi...

Për të parë një përballje mes Shqipërisë dhe Zvicrës nuk duhet pritur vetëm mesdita e 11 qershorit në Lens, ku në orën 15:00 kuqezinjtë...

Sulmuesi shqiptar që u transferua pak ditë më parë tek Augsburg ka kushtuar 1 milion euro dhe është një idhull i Luis Suarezit. Albian...

Vedat Muriqi është vetëm 21 vjeç dhe ka arritur që të tërheqë vëmendjen e skuadrave më të mëdha në Turqi. Sulmuesi i Giresunsporti në...

Një ditë më parë, trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi, reagoi publikisht pas lajmeve të botuara në mediat shqiptare për detajet e kontratës së...

Lionel Mesi ka fituar për herë të pestë Topin e Artë duke mundur në finale Kristiano Ronaldon dhe Nejmar. “Është një moment special. Është më...

Kapiteni i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Lorik Cana ka votuar për Kristiano Ronaldon si lojtari më i mirë i vitit 2015. Mbrojtësi i Nantes kavlerësuar...
video

Yjet e futbollit, Mesi, Ronaldo dhe Nejmar, konkurrojnë sot në garën për fitimin e “Topit të Artë”. Ceremonia zhvillohet në Zyrih të Zvicrës dhe...

Një incident i rëndë është shënuar gjatë ndeshjes çerekfinale mes TSV Sasel dhe Meiendorf, ku lojtari me origjinë shqiptare që aktivizohet në Ligën e...

Xhani De Biazi është indinjuar kur ka parë të publikohen në media detaje rreth kontratës së tij. Nëpërmjet një komunikate për shtyp, ai, ndryshe nga...

Juventusi ka vazhduar rrugën e fitoreve edhe në javën e 19-të të Serisë A. Ekipi i Alegrit vazhdon pa ndalim drejt titullit të kampion,...

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Sokol Cikalleshi është rikthyer te goli. Kavajasi është treguar vendimtar në fitoren e skuadrës së tij Istanbul Basaksehir kundër Bandirmasporit...

Arritja e kuqezinjve në Europian ishte diçka e rrallë që meritonte gjithashtu edhe një shpërblim të majmë. Pas triumfit në Jerevan, ishin eksponentët e...

Në ndeshjen e zhvilluar mbrëmë mes Fiorentinës dhe Lacios, Igli Tare është gjendur mes një sherri me tifozët vjollcë. Ashtu siç shkruajnë dhe mediat...

  Xherdan Shaqiri thotë se për vitin 2016 pret të fluturojë lart... e ka fjalën për kombëtaren e Zvicrës. Shqiptari që luan për Stoke në...

Berat Gjimshiti mund të konsiderohet një futbollist i lirë dhe pa skuadër. Një komunikatë e Zyrihut ka bërë me dije se mbrojtësi shqiptar nuk...
video

Lacio ka shënuar një fitore mjaft të rëndësishme ditën e shtunë ndaj Fiorentinës që rivalizon me Interin për vendin e parë. Skuadra e Etrit Berishës...
video

Reali i Madridit ka shënuar një fitore mjaft të vlefshme nën drejtimin e teknikut të ri, Zinedin Zidan. Galaktikët kanë mposhtur me rezultatin 5-0 skuadrën...
video

Arsenali ka mposhtur ditën e shtunë skuadrën e Sanderlendit në kuadër të raundit të katërt të FA Cup. Kampionët në fuqi të këtij kompeticioni u...

Mer fund dilema e kontratës së Xhani De Biazit. Trajneri italian i kuqezinjve ka arritur akordin për rinvimin e kontratës deri në përfundim të...

Besart Berisha nuk di të ndalet në Australi. Dje, sulmuesi nga Prishtina ka shënuar dy gola dhe ka dhënë një asist për gol në...

Në një intervistë të dhënë për “La Gazzeta dello Sport” trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani de Biazi zbulon se kur nisi ta ndjekë nga...

Më 1992 familja e Donis Avdijajt është vendosur nga Kosova në Gjermani. Ai vjen në jetë pas katër vitesh në Osnabrück dhe ka edhe...

Arilnd Ajeti  bëri një betutim fantastik me Frozinonen duke e nisur aventurën e tij në Serinë A me gol. Prestigjozja italiane, “La gazzetta Dello...

Opinion

AGRON GJEKMARKAJ

LEONIDHA MËRTIRI