Sport

Sport
video

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar punën e bërë nga trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit Xhani De Biazi dhe nivelin e treguar nga futbollistët...

Mediat italiane kanë zbardhur mesazhin (SMS) që trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi, i ka dërguar Klaudio Ranierit pas fitores që...
video

Interi nuk ka shkuar më shumë se një barazim 3-3 në fushën e Veronës ditën e sotme. Skuadra e Mançinit lëshoi shumë terren, pasi...

Është një ndër lojtarët e momentit, pavarësisht se prej dy javësh mungon me Viteshen për shkak të një dëmtimi. Milot Rashica është duke tërhequr...

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në “Grand Slamin”, në Paris. Ajo arriti të siguronte fitoren në një përballje më xhudisten rumune Andrea Chitu. Gjatë...

Shqipëria do të luajë një ndeshje miqësore me Kanadanë më 5 qershor. Burime në FSHF treguan dje për gazetën se është arritur marrëveshja me...
video

Armando Sadiku ka rigjetur formën më të mirë te ekipi i ri Vaduzi ku ka shkuar si i huazuar për 6 muajt e ardhshëm...
video

UPDATE/ Partizani dhe Flamurtari janë ndalur sot në barazim 1-1 në “Qemal Stafa” takim i vlefshëm për ndeshjen e javës së 20-të të Superiores. Vlonjatët...
video

Ndeshja e vlefshme për Javën e 20 të Superligës mes Partizanit dhe Flamurtarit (1-1), është shoqëruar me tensione në fushë dhe jashtë saj. Në momentin...
video

Erdhi momenti i Sokol Cikalleshit. Sulmuesi shqiptar ka shënuar dy gola sot në kampionatin turk, në sfidën Bursasport-Basaksehir e cila po luhet aktualisht dhe...
video

Besart Berisha është abonuar me golin. Sulmuesi kosovar ka shënuar sërish në kampionatin australian duke mos humbur asnjë ndeshje pa realizuar. Berisha shënoi në...

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit do të kryejë një miqësore luksi me Kampionët e Botës, Gjermaninë. Lajmin e ka konfirmuar trajneri Xhani De Biazi në një...

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare Rei Manaj, që aktivizohet në kampionatin italian te skuadra e Interit, ka postuar këpucët e tij të reja sportive. Në këto...

Ai është shpirti i Bazelit”, kështu nis shkrimi i portalit zviceran “20min.ch” për Taulant Xhakën. Mesfushori i Bazelit është vendës në skuadrën e tij,...

Mesfushori shqiptar i Vitesse, Milot Rashica mund të transferohet në Serinë A. Është pikërisht Napoli Elseid Hysajt që ka si objektiv talentin kosovar.Ata e shohin...

Partizani ka mbushur dje 70 vjet, sipas do kumenteve të regjistrimit, por edhe festave të kremtuara më herët. Ky jubile i të kuqve të...

Fabio Kapelo ka mohuar zërat për një rikthim te skuadra e Milanit. Në një intervistë për gazetën spanjolle “AS”, Kapelo ka thënë se me...

Legjenda e Formual 1, Majkëll Shumaker ndodhet në gjendje kome që prej dhjetorit të vitit 2013, ku u aksidentuar në Alpet e Francës. Pasi u...

Ka përfunduar mer katoja e transferimeve dhe disa nga legjionarët kanë gjetur të tjera skuadra për pjesën e dytë të sezonit. Më i bujshmi dhe...

Shqipëria është ngjitur dy pozicione më lart në klasifikimin e përmuajshëm të FIFA-s. Për muajin shkurt, kuqezinjtë e De Biazit janë përmirësuar me dy...

Luçiano Moxhi sërish në Shqipëri. Ish-drejtuesi i Juventusit dhe një nga njerëzit me më shumë influencë në botën e futbollit, është fotografuar ditën e...

Skuadra e Napolit ka fituar me rezultatin 2-0 ndaj Lacios në ndeshjen e vlefshme për Javën e 23 të Serisë A. Dy golat e shënuar...

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare të futbollit që aktivizohet te skuadra e Frozinones në Serinë A, Arlind Ajeti, është zëvendësuar nga loja pas 11’ minutash...

“Kur themi Mario Kempes, kujtojmë sulmuesin e Argjentinës. Kampionin e Botës në vitin 1978. Kujtojmë gjithashtu edhe golat e shënuar me skuadrën e Valencias,...

Federata Shqiptare e Futbollit ka zyrtarizuar sot lajmin për miqësoren që kuqezinjtë do të luajnë me 26 mars në orën 17:30 ndaj Austrisë. Njoftimi i...

Ishte ndeshja e tij e parë si titullar që nga muaji maj i vitit të shkuar, megjithatë për Mërgim Mavrajn largësia nga fusha ka...
video

Bekim Balaj dhe Odise Roshi po kalojnë një moment të mirë në Kroaci me Rijekën. Sot Rijeka luajti miqësoren kundër Rudar Velenjes dhe ka arritur...

Heq dorë nga modelingu për t’u bërë gjyqtare futbolli. Kjo është historia e Amy Christophers e cila pas 10 viteve karrierë në fushën e modelingut...

Federata e Futbollit të Afganistanit ia ka dhuruar atij një uniformë të Messit, si dhe e ka lejuar të luaj me ekipin e të...

Gjatë ndeshjes Udineze-Lacio e vlefshme për javën e 22-të të Serisë A, drejtori sportiv i Lacios është kapur me sy mbyllur në tribunë duke...

Merkato “e çmendur” në Kategorinë Superiore, bëhen 155 lëvizje në hyrje dhe dalje. Për trajnerët, shpesh janari cilësohet si muaji delikat për transferimet, mirëpo shumica...

Ditën e djeshme është mbyllur zyrtarisht procedura e shitjeve të biletave për Kampionatin Europian. Në kompeticionin që merr pjesë për herë të parë edhe...

Krahas suksesit të Kombëtares që sig uroi pjesëmarrjen në Europian, edhe vetë kuqezinjtë në karrierën e tyre personale janë duke kaluar momente pozitive. Jo vetëm...

Shkëlzen Gashi largohet nga Bazeli. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka zgjedhur Amerikën si vendin ku do të vazhdojë karrierën e tij. 28-vjeçari ka arritur akordin...

Lëvizje befasuese në orët e fundit të merkatos. Klubi i Skënderbeut ka arritur një marrëveshje me Laçin për të marrë sulmuesin nigerian, Xhejms Adeniji. Nuk...

Pas barazimit 0-0 që Lacio mori ndaj Udinezes të dielën, mediat italiane publikuan një foto të drejtorit sportiv të klubit kryeqytetas që shihet duke...

Nëse do të shohim ecurinë e Sokol Cikalleshit në Kupën e Turqisë, padyshim do të mendonim se sulmuesi kavajas po kalon momentin e tij...

Mërgim Mavraj është rikthyer në fushë si titullar me Këlnin në Bundesligë pas 260 ditësh. Duhet të rikthehesh pas në ndeshjen e 16 majit,...

Milan Bishevac kishte reaguar ashpër kur UEFA kishte dënuar Lokomotivën e Moskës për shpalosjen e pankartës “Kosova është Serbi”. Do të ishte krejt i...

Trajneri i Interit u kap në foto duke treguar gishtin e mesit drejt tribunës gjatë kohës që ai po linte pankinën e zikaltërve – pas...

Milani fitoi me rezultatin 3-0 derbin e 186-të ndaj Interit. Ndeshja e vlefshme për javën e 22-të të Serisë A u karakterizua nga spektakli...
video

Real Madrid ka shkatërruar Espanjolin në “Santiago Bernabeu”. Madrilenet kanë fituar me rezultatin e thellë 6-0 ndaj skuadrës së Galcas. Djemtë e Zidanes triumfuan që në...

Elseid Hysaj do të mungojë në ndeshjen e ardhshme me skuadrën e tij të Napolit. Kartoni i verdhë që mori këtë të diel në...
video

Kuqezinjtë e Kombëtares shqiptare të futbollit të cilët aktivizohen në kampionatin italian, kanë realizuar ndeshje pozitive në javën e 22 të Serisë A. Skuadra e...

E ardhmja e Rei Manajt nuk është saktësuar ende. Burime të besueshme për gazetën “Panorama Sport” kanë bërë me dije se skuadra e Xhenoas...

Fitorja ndaj Skënderbeut ka vlejtur 5 milionë lekë të vjetër për lojtarët e Vllaznisë. Biznesmeni Ardit Kraja edhe një herë tjetër nuk ka nguruar që...

Rreth 9 orë rrugë me autobus dhe një humbje në fushë. Kombëtarja shqiptare për femra ka kaluar dy ditë rraskapitëse në Greqi, katër ditë...
video

Partizani “hakmerret” me Laçin në “Qemal Stafa” me rezultatin 2-0. Pas humbjes në Kupë, ku u mposhtën nga dopieta e nigerianit Xhejms, të kuqtë...
video

UPDATE/ Ekipi i Tiranës fitoi me rezultatin 3-1 ndaj Tërbunit në ndeshjen e vlefshme për Javën e 19 të Superligës. Fillimisht, bardheblutë gjetën golin e...
video

Besart Berisha nuk di të ndalet së shënuari gola në Australi me ekipin e tij Melbourne Victory. Ish sulmuesi i Kombëtares shqiptare është shëndruar...
video

Basketbollisti i lindur në Prizren dhe i rritur në Serbi, Dejan Musli, nuk i ka vlerësuar përpjekjet e përzgjedhësit kosovar, Arben Krasniqi, për ta...

Pas prezantimit të fanellave të reja të Kombëtares Shqiptare të futbollit, mediat italiane kanë zbardhur të tjera detaje nga kontrata mes FSHF-së dhe kompanisë “Macron”. Federata...

Presidenti i FSHF-së ka qenë i pranishëm në ambientet e një universiteti privat dhe ka zhvilluar një bashkëbisedim me studentët e tij. Gjatë fjalës...

De Biazi ka komentuar fenelat e reja që Përfaqësuesja jonë do të mbajë në Europianin e Francës. Trajneri i kombëtares shprehet për ‘Supersport” se...

Migjen Basha do të rikthehet në Itali. Mesfushori i Kombëtares sonë do të lerë kampionatin zviceran ku u transferua disa muaj më parë, për...

Lojtari i radhës që vjen për t’u testuar te Vllaznia është një sulmues serb, teksa bëhet fjalë për 33-vjeçarin Vuk Sotiroviç. Problemin më të...

Një tjetër shqiptar është shënjestruar nga Interi. Pas Rei Manajt dhe Fabio Sakajt, së fundmi, klubi zikaltër ka shfaqur interes për mesfushorin korçar të...

Humori u ka lënë vendin ofendimeve, ndërsa “fair-play” u ka lënë vendin shkelmave. Britma në drejtim të arbitrit (rol që mbulohet nga përgatitësi atletik Kristiano...

Ditën e djeshme është shfaqur sërish një sondë që kryente matje gjeologjike pranë stadiumit “Qemal Stafa”. Nëse pak ditë më parë ndodhej brenda në stadium,...

Ata duket se kanë në gjak sportin. Elseid Hysaj u shpall kampion dimri me Napolin në Seria A, por familja e tij ka dhe...

Ergys Kaçe mund të kalojë në Serinë A. Sipas “FcInterNews”, futbollisti i POAK-ut ka rënë në orbitrën e Interit. Kaçe po studiohet nëse është i...

Dueli i Zvicrës kundër Shqipërisë në Europian, ka vënë përballë dy vëllezërit Xhaka. Taulanti teksa ka dhënë një intervistë për gazetën Blick për përballjen me...

Drejtuesit e skuadrës së Partizanit nuk kanë në plane që të ndalen në merkato, sa i takon repartit të avancuar. Prej kohësh ata kanë...
video

Barcelona ka fituar edhe ndeshjen e dytë në çerekfinalen me Atletiko Bilbaon. Rezultati final ishte 3-1 dhe Barcelona kështu arrin në gjysmëfinale. Uilliams kaloi miqtë...
video

UPDATE/ Juventusi ka fituar me rezultatin 3 me 0 ndaj Interit në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalen e parë në Kupën e Italisë. Morata dyfishoi rezultatin...

E vendosur dhe sfiduese. Klodiana Shala u vu në shënjestër të deputetit të PSsë dhe njërit prej hartuesve të programit të sportit të “Rilindjes”,...

Deputeti i Partisë Socialiste, Fidel Ylli, ka akuzuar direkt ish-drejtuesen e Agjencisë së Shërbimit të Sporteve, Klodiana Shala, për përvetësim të një fondi 520...

Tërmetet në Serinë A kanë qenë të vazhdueshme në vitet e fundit, por lëkundja e radhës ka ardhur mëngjesin e djeshëm. Prokuroria e Napolit ka...

Baloteli çon Milanin një hap pranë finales së Kupës së Italisë. Në takimin e dytë që aktivizohet me skuadrën pas dëmtimit prej rreth 4...

Një fëmijë 5-vjeçar është bërë personazh – fillimisht në rrjetet sociale dhe më pas në mediat ndërkombëtare për simpatinë që ai ka ndaj yllit...

Talenti kuqezi, Milot Rashiça po tërheq vëmendjen e të gjithëve. Përveç jehonës së madhe që po i bëhet në Holandë, së fundmi për djaloshin...

Periudha e shkurtër e merkatos së janarit bën që shumë klube të Kategorisë Superiore dhe të Parë të jenë të detyruara të përforcohen me...

Kombëtarja e futbollit për femra ka pësuar sot një tjetër humbje në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e kampionatit Europian. Ekipi i drejtuar nga...

Talenti kuqezi, Milot Rashiça po tërheq vëmendjen e të gjithëve. Përveç jehonës së madhe që po i bëhet në Holandë, së fundmi për djaloshin...

Që prej të famshmit “Calciopoli”, në Itali skandalet e trukimeve nuk kanë fund. Ditën e sotme ka plasur “bomba” e re, sepse policia italiane ka...

Sulmuesi shqiptar, Vedat Muriqi do të luajë në Superligën turke. Talenti nga Kosova ka gjetur akordin me ekipin e Koniasporit ku aktivizohet edhe mesfushori...

Pas deklaratës së Eros Grezdës në intervistën për “Panorama Sport” se ka vendosur të presë Shqipërinë, pavarësisht çdo pengese dhe vonese, gazeta ka kontaktuar...
video

Sulmuesi kuqezi Sokol Cikalleshi ka shkëlqyer me aktivizimin e tij në skuadrën turke të Basaksehirit. Ndeshja e vlefshmë për Super Ligën turke mes Basaksehir...
video

Tre tifozë dhe një efektiv i policisë së Shkodrës janë përfshirë në një përleshje gjatë ndeshjes Vllaznia-Skënderbeu. Kur luhej minuta e 43- të, në...

Sulmuesi kosovar, Besart Berisha kërkon pasaportën australiane. Pas pasaportës shqiptare, ai synon të pajiset edhe me atë të vendit ku luan prej disa vitesh. Lajmin...

Merkato dimërore e të kuqve të kryeqy tetit mbetet e hapur dhe, për momentin, beteja e drejtuesve të klubit është përforcimi i repartit sulmues....
video

Juventusi ka marrë një tjetër fitore mbrëmjen e së dielës në kampionat ndaj Romës. I rikthyeri Diabala vendosi fatin e këtij takimi në shifrat...

Flamurtari luajti sot në stadiumin e tij çerekfinalen e parë të Kupës së Shqipërisë ndaj Tiranës. Por ndërkohë që ndeshja luhej, fasada e jashtme...

Vit i ri kalendarik, por asnjë e re për Mërgim Mavrajn. Në start të këtij sezoni, mbrojtë- si e kishte të pamundur të ishte...
video

Skuadra e Napolit ka thelluar diferencën me ndjekësit në Serinë A. Pas fitores së arritur në transfertë ndaj Sampdorias me rezultatin 4-2, skuadra në...
video

Vllaznia barazoi pa gola me Skënderbeun në takimin e parë për çerekfinalen e Kupës së Shqipërisë. Në këtë ndeshje nuk munguan incidentet në fushë,...
video

Portieri kuqezi, Etrit Berisha ka shkëlqyer në ndeshjen e sotme, ku Lacio mposhti 4-1 Kievon në kuadër të Serisë A. Portieri kuqezi ishte në formën...
video

Ndeshja e vlefshme për takimin e parë çerekfinal për Kupën e Shqipërisë mes Vllaznisë dhe Skënderbeut u shoqërua me incidente në fushë dhe jashtë...

Ermir Lenjani ishte protagonist në ndeshjen e djeshme ku Nantë barazoi 2-2 përballë Bordosë. Ai dha asistin e golit të dytë të Nantë, e cila...

Është zbuluar rezidenca ku do të qëndrojë Kombëtarja Shqiptare e Futbollit për Europianin 2016. Kuqeziznjtë e drejtuar nga strategu italian, Xhani De Biazi do të...

Kur kishin mbetur dhe 10 minuta nga përfundimi i ndeshjes, ekipi i Lorik Canës kryesoren 2-0. Por, në minutat e fundit Nanta pësoi dy...

Një lapsus i tenistes Daria Gavrilova gjatë një interviste televizive në stadium është përhapur gjerësisht në rrjetet social dhe në mediat online. Shtypi italian shkruan se...

Milani nuk ka shkuar më larg se barazimi 2-2 me Empolin në transfertë. Pas rezultateve pozitive në Kupën e Italisë, skuadra e Mihajloviçit i...

Frosinone ka barazuar 0-0 në takimin e luajtur pasditen e së shtunës – në ndeshjen e vlefshme për Javën e 21 të Serisë A. Takimi...

Pas fitores mbresëlënëse që Liverpuli arriti në transfertë ndaj Noruiçit me rezultatin 5-4, trajneri Jurgen Klop theu syzet gjatë festimit me lojtarët e tij. Mediat...

Nga grinta e fushës së lojës te serioziteti i zyrtarit të Interit. Dejan Stankoviç do të mbahet mend si një nga heronjtë e tripletës,...

Bajerni i Mynihut ka thelluar diferencën e pikëve në Bundesligën gjermane. Pas fitores që morën mbrëmjen e së premtes ndaj Hamburgut me rezultatin 2-1,...

Borxhet e trashëguara vazhdojnë të rëndojnë Tiranën. Bardheblutë kanë humbur gjyqin e hapur prej kohësh nga Panathinaikos dhe tashmë janë të detyruar që t’u...

Klubi i Partizanit ka gjobitur trajnerin Andrea Agostineli. Vendimi ka ardhur pas deklaratave të bëra prej tij disa ditë më parë për “Radio Sei”...

Pavarësisht pesë afrimeve, të Skënderbeu nuk kanë “të ngopur”. Klubi nuk e ka mbyllur ende merkaton. Edhe pse në grupin e tij Josa ka...

Opinion

Edmond Tupja

AGRON GJEKMARKAJ