Të fundit

Kombëtarja U-19 e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, ka regjistruar një humbje turpëruese, ndaj Greqisë U-19, në sfidën e zhvilluar në Belgjikë, teksa u...

Kategoria Superiore, edicioni i 81-të, ndodhët në prag të serisë së 13-të, e cila do të luhet javën tjetër, për shkak se kjo fundjavë...

Gjatë konferencës për shtyp ku në fokus ishte emërimi i anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese, Presidenti i Republikës, Ilir Meta u pyet se...

Presidenti Ilir Meta ka shpërthyer me tone të larta ndaj kreut të Këshillit Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, ndërsa e konsideroi “ushtar të partisë”. Në...

Presidenti Ilir Meta ka hedhur akuza në drejtim të mazhorancës, ndërsa tha se kanë keqpërdorur kryetarin e KED, në mënyrë që Presidenti të vihej...

Presidenti Ilir Meta, ndërsa ka sqaruar vendimin për dekretimin e Marsida Xhaferllari, si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, tha se i është kërkuar gjithmonë KED që të...

Presidenti Ilir Meta, në një deklaratë për mediat, ka sqaruar vendimin për dekretimin e Marsida Xhaferllari, si anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Meta tha se...

Situatë e zymtë te Devolli! Pavarësisht rezultateve pozitive në javët e para të Kategorisë së Parë, skuadra juglindore nuk po kalon një moment të...

Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, e fut në kaos procesin e krijimit të organit...

Arti i sulmit dhe nuk po flasim për filozofi lufte. Është përshtatja që Antonio Konte i ka bërë terminologjisë tek Interi i tij. Shifrat...

I Ngarkuari me Punë i Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Daniel Koski gjatë një fjale të mbajtur gjatë ceremonisë së diplomimit të studentëve të...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka reaguar pas përplasjes në Astir, ditën e djeshme, ku qytetarë u konfliktuan me policinë, pasi IKMT ndërmoirlloi prishjen...

Mijëra njerëz po mbështesin një fushatë të iniciuar nga “birësuesi” britanik për një të ri shqiptar 18 vjeçar, i cili ishte kontrabanduar në Britaninë...

Një qen, këlysh, të cilit po i rritet një bisht i dytë në ballë, është shpëtuar nga rrugët e Misurit, në SHBA. Sipas “Daily Mail”,...

Nëse do të kishte një listë të problemeve më të urryera estetike, rrudhat pa dyshim që dotë  ishin në krye. Simptomë e pashmangshme e...

Dy shqiptarë kanë përfunduar në rrjetën e Guardia di Finanza nën akuzën e trafikut të lëndëve narkotike. Gjatë një shërbimi kontrolli në Trento, njësitë policore...

Shqipëria do të përballet ditën e diel me Francën në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020.  Kjo sfidë përkon edhe me inaugurimin e...

Vendimi i PZAP-së për anulimin e votave të ardhura nga Serbia, e lë LDK-në pa një deputet. Isa Mustafa, kryetari i kësaj partie ka sqaruar...

Aktualisht, në faqen e internetit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, figurojnë 116 shtete, të cilat thuhet se e kanë njohur Kosovën. Në...

“Gjithë shtëpia kishte diçka prej vjetërsie. Më shumë mobiliet, që i takonin kohës së mbretërisë ose edhe më herët, asaj të Perandorisë Osmane, me...

Ndërsa Turqia njoftoi muajin e kaluar operacionin e saj ushtarak në Sirinë verilindore, zyrtarët turq thanë se operacioni do të “parandalonte krijimin e një...

Moti i keq përfshiu sot të gjithë vendin, por në disa qytete ka shkaktuar edhe probleme për banorët. Në Himarë dallgët e larta kanë bërë...

Dy banda që bashkëvepronin me njëra-tjetrën duke shpërndarë lëndë narkotike në zonën e Aticas janë goditur nga policia greke. Organizatat kryesisht me shqiptarë dhe romë...

Parlamenti i Zelandës së Re ka votuar për legalizimin e vdekjes me ndihmën e mjekëve, duke hapur rrugën për referendum kombëtar për këtë çështje...

Personi që shihni në foto është Kreshnik Dashaj, 34 vjeçari i cili u gjet i pajetë këtë të mërkurë, në lagjen “Kushtrimi” të Vlorës,...

Aksi Francë-Spanjë pritet i nxehtë në merkaton e verës së ardhshme. Mund të ketë lëvizje që do të tronditin tregun futbollistik me transferime të...

Shqipëria U-17 e drejtuar nga trajneri Elvin Beqiri i ka nisur me humbje turneun zyrtar  të 17-vjeçarëve  të organizuar nga UEFA, teksa është mposhtur...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një takim me biznesin e vogël në Fier, foli sa i përket programit fiskal, përkthyer në pesë hapa. Basha...

Ministrja Elisa Spiropali, tha se Presidenti Meta iu kundërvu Reformës në Drejtësi dhe Shteteve të Bashkuara e Bashkimit Europian, pas dekretimit të Marsida Xhaferllarit,...

Skiatorja amerikane Lindsei Von ka argëtuar publikun kohëve të fundit me premierën e saj të filmit në lidhje me karrierën dhe filmin. Ajo arriti...

“Rreth 62% e marijuanës së sekuestruar nga policia greke në vitin 2018 në Greqi erdhi nga Shqipëria fqinje”, thuhet në një raport që u...

Kreu i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi thotë se pas dy vitesh pa Gjykatë Kushtetuese, tani kemi dy të tilla. Reagimi vjen pas dekretimit nga...

Ajo ka sjellë plot 3 këngë të reja të cilat u bënë hite të kësaj vere. Por duket se Elvana Gjata nuk do ndalet...

Kreu i PD-së, Luzlim Basha, është ndalur sot në Fier, ku po zhvillon një bashkëbisedim me biznesin e Vogël. Basha tha se vendi po kalon...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj u bën apel qytetarëve që të aplikojnë sa më shpejt për pasaporta dhe karta identiteti. Në një postim në Facebook,...

Flokët bien më shumë në vjeshtë dhe kjo është shumë e vërtetë e deri diku normale. Megjithatë kjo nuk do të thotë që kjo eksperiencë...

Një sfidë që zgjat prej kohësh, një duel fantastik që i shton spektaklin Premier Ligës prej më shumë se një viti dhe për herë...

Venecia është goditur nga batica më e madhe në më shumë se 50 vjet, duke shkaktuar vërshimet e dyta më të mëdha ndonjëherë në...

Ulje-ngritje për Stefano Piolin me “Djallin” që ngjitet e zbret në varësi të javës. Panorama e sezonit është ndeshja ndaj Juventusit, me kuqezinjtë që...

Partia Demokratike ka paralajmërua kallëzim penal për drejtuesit dhe punonjësit e Policisë dhe IKMT, pas shembjes së 33 banesave në zonën e Unazës së...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka vlerësuar kandidaturën e Olsian Çelës për garën e Prokurorit të Përgjithshëm. Manjani në një postim në Facebook, shkruan se...

Djali i aktorit të famshëm, Arnold Zhvarzenegerit, Joseph Baena, është i dashuruar kokë e këmbë me bukuroshen shqiptare, Nicky Dodaj. Çifti është fotografuar së fundmi...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i shoqëruar nga kryetari i Bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja inspektuan punimet që po kryhen...

Duke filluar nga ora 16:00, Shqipëria e 17-vjeçarëve do të luajë një ndeshje shumë të vështirë, siç është ajo ndaj Portugalisë. Pikërisht turneu zyrtar që...

“Peng i dashurisë”, seriali, i cili po pëlqehet shumë nga publiku. Kryeprotagonistë me karaktere të paharrueshme, ngjarje mjaft interesante po e mbajnë zgjuar kureshtjen e...

Hidratimi është një nga elementët thelbësore të një jete të shëndetshme. Çdo ditë trupi ynë humbet 2 deri 3 litra ujë nga djersitja apo...

Ëndërrimi na ndihmon të zgjidhim problemet. Ata e demonstruan atë në Universitetin e Kalifornisë, në San Diego, me një provë krijimtarie: Testi Remote Associates...

BLEONA METUSHI/ Teksa për javë më radhë numri 10 që parashikon Kushtetuta për ngritjen e SPAK, u pa si problem nga KLP, kjo pengesë...

Taulant Xhaka, ka reaguar duke kaluar në kundërsulm pas ngjarjeve të fundit te Kombëtarja dhe fjalëvë të Rejës në konferencën për shtyp. Mesfushori kuqezi është...

Këngëtarja e njohur Selena Gomez ka vetëm pak kohë që ka publikuar këngën e saj më të re, dedikuar ishit të saj Justin Bieber....

Eros Grezda, lojtari i Kombëtares shqiptare, ka reaguar pas konferencës për shtyp të Edi Rejës. “Kemi krijuar një ekuilibër në këtë skuadër, që na lejon...

“El Clasico” e parë për këtë sezon ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit, ishte planifikuar të luhej në 26 tetor, por u shty. Shkak për shtyrjen...

Detaje te reja nga hetimet per 34-vjecarin qe u gjet i pajete ne rruge, mengjesin e sotem ne qytetin e Vlores. 34-vjecari i identifkuar si...

Futbolli në Kolumbi nuk është thjesht një lojë brenda fushave të blerta, duke menduar se kemi parë shumë raste që në këtë vend janë...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi gjatë vizitës në SHBA është takuar me Drejtorin e Zyrës për Europën Jugore e Qendrore në...

Gjatë kësaj jave monedha e përbashkët europiane ka vijuar që të humbasë pikë përkundrejtë lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro...

Ai është ndër më të suksesshmit në karrierën e tij muzikore, si një nga fituesit e çmimit prestigjioz ‘EGOT’. Suksesit të John Legend i është...

Kryeministri ne detyre i Kosoves, Ramush Haradinaj, eshte shprehur i prekur thelle dhe ka ngushelluar familjen per vdekjen e parakohshme te regjizores se njohur Arzana...

Venecia është goditur nga batica më e madhe në më shumë se 50 vjet, duke shkaktuar vërshimet e dyta më të mëdha ndonjëherë në...

ALBI LALA/ Po shkëmbenin paratë e përfituara nga shitja e kanabisit, kapen në flagrancë dy kushërinjtë. Roland dhe Nikolin Tusha, kushërinj me njëritjetrin, ndërsa një...