Kuriozitete

Erla Mehilli këshilltare e ish-kryeministrit Sali Berisha prej 10 vitesh ka rrëfyer në e Diell në Top Channel, aspekte të jetës së Berisha të...

Këshilltarja e ish-kryeministrit Sali Berisha, Erla Mehilli në një intervistë për show-n e Diell në Top Channel ka folur për eksperiencën e saj përgjatë...

Klevis Bega, i njohur si Kastro Zizo, është një personazh kontrovers i skenës dhe televizionit, i cili po ashtu ka një jetë interesante. Baba...

Nëse nuk do të dilte në foltoren e Parlamentit për të folur për korporatat, një fjalim plot gafa dhe lapsuse, mbase Majlinda Halilaj, deputetja...

Arjola Demiri është aktorja 34-vjeçare nga Tropoja, e cila pasi ka lënë pas divorcin si nënë e tre fëmijëve, do e shohim të martohet...

Klea Huta dhe Elgit Doda kanë kurorëzuar në martesë dashurinë e tyre disa vjeçare. Nga fotot e publikuara nga çifti në profilet e tyre në...

Çiljeta Xhilaga ka fshirë çdo postim të vjetër nga “Instagram”-i, duke e nisur vitin 2020 single, me një foto provokuese veshur me një fustan...

Ditët me diell mbetën pas, ndërsa java që vjen do të dominohet nga vranësirat dhe reshjet e herëpashershme të shiut në pjesën më të...

Kënga “Dashnorja”, e Robert Berishës, sapo doli u tha se ishte dedikim për gruan e dytë me të cilën kishte lidhje, ndërsa ishte i...

/Nga KLOTILDA HARKA Një vajzë ekrani e rritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është aq mendjehapur sa të bëjë gjithmonë atë që do me shpirt,...

Ka shkuar në 41 numri i personave që kanë humbur jetën në Kinë si pasojë e koronavirusit. Përhapja me shpejtësi e këtij virusi, por...

 KLOTILDA HARKA / “Realiteti sipas Enkit” ishte seriali i kronikave verore në “Youtube” që Enki Braçaj realizonte në jug, ku vendosi të zbulonte anën e...

Dashi Ata qe janë ne një lidhje do kenë disa probleme. Tregohuni disi me te hapur dhe me tolerante ne mënyrë qe situata te qetësohet....

Si nisi historia e njohjes së modeles së “Big Brother” me Krist Prengën? Ish-banorja e “Big Brother”, Rike Roçi, ka konfirmuar lidhjen e saj me...

Aktorja e Humorit, Rudina Dembacaj është një ndër personazhet më të folur në media kohët e fundit, e kjo që pas ndarjes nga ish-bashkëshorti...

Si asnjëherë më parë, Arjan Çani ftoi në studion e emisionit “Zonë e Lirë” ditën e djeshme, vajzën e tij të vogël, Joana Çani. Joana...

Në seancën e fundit parlamentare, e cila u zhvillua pak ditë më parë, pasdite, ndryshe nga herët e tjera, ajo që na ra në...

Marrëdhënia e reperit Arkimed Lushaj (Stresi) me partneren e tij, Keisin, ka qenë prej muajsh një ndër lidhjet më të komentuara të showbizz-it shqiptar....

Këngëtarja Tuna Sejdini është një ndër personazhet më të përfolur të show bizit shqiptar, kjo edhe për shkak të fotove që ajo poston. Ajo di...

Turistët gjithnjë këmbëngulin për të vizituar Petra-n në Jordani, Angkor Wat në Kamboxhia apo Machu Picchu në Peru, njëherë e një kohë të rrethuar...

Ka gjithmonë një pamje serioze, tipike e dikujt që ka karrierë ushtarake.  Por edhe tani që drejton Ministrinë e Brendshme, institucioni të imponon një seriozitet...

Sa herë e kemi fotografuar ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj, kemi parë që veshja e saj e preferuar janë kryesisht pantallonat, në përgjithësi kostum.  Me...

Një 10-vjeçar rus që dyshohet se la shtatzënë një vajzë 13-vjeçare është shumë i papjekur seksualisht për të prodhuar spermë, tha mjeku që e...

Rrëfehet biondja seksi: Jam e shokuar nga rrjeti i prostitutave që u zbulua – “Po i dedikohem shkollës dhe të dashurit biznesmen” Iva Aliko është biondja...

DJ i njohur Vin Veli ishte i ftuar së fundi në “Glamour Zone”. Ai foli për shumëçka, por ka zbuluar detaje edhe për jetën...

Mediat turke, së fundmi kanë shkruar për aktoren dhe prezantuesen e njohur nga Kosova, Arbnora Ademaj.  Ajo po luan rolin e ambasadores së kulturës së...

Një sfidë e re po qarkullon me shpejtësi në “Instagram” orët e fundit. Sfida konsiston në bashkimin e 4 fotove të tua duke ndjekur...

Rudina Dembacaj dhe lidhja e saj me Mark Frrokun ka marrë vëmendjen e gjithë publikut. Vetëm pak ditë më parë aktorja postoi për herë...

Për herë të parë një moderatore shqiptare do të prezantojë në festivalin e madh të Sanremos në Itali. Ajo është Alketa Vejsiu, e cila do...

Pas suksesit të këngës "Edhe ti" në bashkëpunim me Mozzik, këngë e cila arriti të bëhej e famshme edhe jashtë kufijve, Tayna është nisur...

Bojken Lako është një nga këngëtarët më të suksesshëm në Shqipëri. Ai e ka nisur karrierën në fillim të viteve ’90 ku mori famë...

Dashi Lajme të mira do të ketë sa i takon dashurisë, e cila do të jetë protagoniste e ditës. Gjatë kësaj dite do të jeni...

Aktorja e humorit Rudina Dembacaj ka folur për herë të parë rreth marrëdhënies së saj me ish-deputetin Mark Frroku, ku ka treguar se po...

Një foto dhe disa video postuar nga Fero flasin për një rikthim të mundshëm të modeles Arbenita Ismajli. Megjithëse ishin përfolur për ndarje, dyshja tregoi...

Tre orë më parë reperi i njohur Stresi ka publikuar këngën e tij më të fundit, të titulluar “Zemrën maje”. Pas një postimi të Stresit,...

Nora Istrefi është një nga këngëtaret më të njohura në tregun tonë muzikor, ndërsa është komentuar shumë jo vetëm për punë e saj, por...

Aktroja e humorit, Rudina Dembacaj ka folur për herë të parë për marrëdhënien e shumë përfolur me ish-deputetin Mark Frroku. E ftuar në emisionin “Rudina”,...

Camila Cabello dhe Shawn Mendes do të dalin në skenë me të brendshme nëse fitojnë çmim në Grammy të dielën. Duke folur për Radio.com, Camilla...

Një çift ka rrëfyer për The Guardian historinë e nisjes së lidhjes së tyre, duke theksuar se gjithçka u nxit nga epshi për njëri-tjetrin. Jeta...

Shkencëtarët kanë arritur të dëgjojnë zërin e një prifti egjiptian të mumifikuar mijëra vite pas vdekjes së tij. Ata përdoren kordat vokale në 3D për...

Publikimi i videos së kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla teksa konsumon kokainë në një ambient publik ka shfrenuar fantazinë e rrjeteve sociale. Disa prej faqeve...

Jordan Belfort, i cili inspiroi “Ujku i Wall Street” po padit prodhuesit e filmit për 300 milion dollarë për mashtrim dhe shkelje të kontratës. Belfort...

Billie Eilish është vetëm 18-vjeç por është në kulmin e karrierës së saj. Këngët e saj janë kthyer në hite botërore dhe të gjithë...

“Gjërat po shkonin mirë me të dashurën time derisa zbuloi se kishte ngelur shtatzënë,”- rrëfen një 27-vjeçar për psikologun. Në artikullin e botuar nga The...

TikTok është një aplikacion shumë popullor mes fëmijëve dhe adoleshentëve. Por përdoruesit janë në panik pasi janë përhapur thashetheme se do mbyllet nesër. Në internet qarkullon...

Një shpërthim epidemik ndërkombëtar i sëmundjeve të frymëmarrjes, i shkaktuar nga një koronavirus i ri, ka vrarë deri tani të paktën 18 njerëz, dhe...

Taylor Swift ka folur hapur për luftën e saj për të kapërcyer çrregullimin e të ngrënit në një dokumentar të ri për jetën e...

Duket se ky është fundi i rrugës për Rihannën dhe të dashurin e saj prej gati 3 vitesh, miliarderin Hassan Jameel.   Ndërsa një burim zbuloi...

Këngëtari Maluma do performojë në Tiranë. Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare të Malumas, duke u konfirmuar kështu zërat që qarkullonin prej...

Peshkaqenët kanë notuar në oqeanet e botës për qindra miliona vjet. Dhe disa peshkaqenë të çuditshëm janë ende në zhvillim, madje kanë mësuar të...

Aktorja Annabella Sciorra ka dëshmuar në gjyqin e kundër Harvey Weinstein se producenti e përdhunoi atë në shtëpinë e saj 25 vjet më parë. Sciorra,...

Ish-banorja e Big Brother, Rike Roçi ka konfirmuar lidhjen e saj me boksierin shqiptar Kristian Prengën. Prej kohësh është përfolur në media se ata ishin...

Silvana Begaj, e reja e cila u bë e njohur para disa kohësh për publikun shqiptar për shkrime të saj për projektin "Shqipëria Tjetër",...

Dashi Kjo e ditë do të jetë mjaft e vështirë. Do të jeni të rrezikuar, ndaj kujdes me fjalët ndaj atyre që ju rrethojnë....

Harry dhe Meghan, të gatshëm për një jetë të re në Kanada, duket se janë në kërkim të folesë së përsosur të dashurisë. Gjetja e...

Reperja Tayna është një ndër emrat më të sukseshëm të momentit në muzikë. Ditën e djeshme, ajo publikoi këngën e re me “Mozzik” të titulluar...

Megjithëse historianët kanë tendencë të mos respektojnë këtë temë, rindërtimi mjeko-ligjor i fytyrës ka ndihmuar në të vërtetë ndryshimin e imazhit që kemi pasur...

Iguanat thuajse të ngrira kanë rënë nga pemët në Florida pasi rënia e temperaturave kanë bërë që ato të ngurtësohen dhe të humbasin kontrollin...

Opinion

EDMOND TUPJA

ZEF PREÇI

VETON SURROI

AGIM BAÇI