Flash

E peson keq nje i ri qe po drejtonte mjetin pa qene i pajisur me leje drejtimi. Kontrolli i policise, jo vetem i ka...

Ndërkohë që  ‘The Guardian’, përmes një artikulli për vendin tonë njoftonte se kryeministri Edi Rama u ka premtuar të huajave të pasur përjashtim nga...

ARDIT HOXHA/ Në vijim të turit të tij në gjithë Shqipërinë, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte në zonën e Korçës në një...

Ish-kryeministri Sali Berisha, ne vijim te akuzave dhe denoncimeve eshte ndalur se fundi ne votimet e djeshme ne PS, per delegatet e Kongresit.  Sipas tij,...

Stadiumi i ri kombëtar, i pagëzuar me emrin “Air Albania”, do të inaugurohet sot në ndeshjen Shqipëri-Francë. Përpara se të nisë sfida, do të zhvillohet...

Karabinierët ne Città della Pieve arrestuan dy shtetas shqiptare, qe pasi iu be shenje te ndalonin makinen bene manovra dhe shtuan shpejtesine, nderkohe qe...

Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm të Kosovës,...

Publikohen disa foto të rralla të organizatës nacionaliste të Ballit Kombëtar të bëra gjatë periudhës së Luftës në vitet 1943-1944, të cilat për vite...

Shqipëria pritet të bëjë pesë ndryshime për të tentuar mrekullinë ndaj kampionëve të botës. Odise Roshi, një nga lojtarët më të mirë në barazimin...
video

Duke u bërë apel të fortë drejtuesve të mjeteve, policia e Tiranës ka mbajtur në kontroll gjatë natës në rrugën Tiranë-Elbasan, ku ka kapur...

Në numrin e sotëm të gazetës “Panorama” mes shumë lajmesh me zhvillimet e ditës, analizave dhe opinione do të lexoni:  Pensionet, afati i ri për taksën...

Gjashtë shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë spanjolle gjatë një operacioni të organizuar mëngjesin e kësaj të shtune. Aksioni i realizuar në qytetin e...

Irani është kapluar nga protestat pas vendimit të papritur të qeverisë për ngritje të çmimit të naftës, raportojnë mediat iraniane. Çmimet u ngritën për së...

Në nëntor të vitit 2014, avokati Bashkim Hoxha u ndalua nga Policia e Tiranës, pasi dyshohet se kishte kanosur Kryeministrin Edi Rama. Por pasi qëndroi...

Një i moshuar është gjetur i vrarë me armë zjarri në banesën e tij në fshatin Shumbat të Dibrës. Viktima është Xheladin Mandri 68 vjeç....

Modelja e njohur, Kristina Baki, ishte e ftuar në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, për të folur rreth eksperiencës së re...

Shqipëria U-19, e drejtuar nga Nevil Dede, është mundur me rezultatin 2-1 nga Belgjika U-19, në një ndeshje të vlefshme, për Grupin 4 eliminator. Kjo humbje...

Një Boeing 737-800 i menaxhuar nga një kompani me kosto të ulët ukrainase, shpërtheu në flakë pak momente pasi mbërriti në aeroportin Sharm el-Sheikh...

Një projektligj i propozuar së fundmi i firmosur nga 20 deputetë duket se ka më shumë gabime drejtshkrimore se sa fjalët në tekst. Instituti i...

Kosova do të luajë kundër Anglisë, nesër në orën 18:00, në shtëpi, në një sfidë të vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020. Në Prishtinë për...

Çdo vit në fillim të nëntorit, një grup banorësh të Nju Orlinsit mblidhen në katakombet e famshme të qytetit në një ritual tradicional. Grupi...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka zhvilluar një takim me politikanin, disidentin polak dhe nobelistin e paqes, Lech Valesa. “Një shembull i...

Namik Dokle (Përsiatje rreth romanit “Lavjerrësi i qytetit”, i shkrimtarit Zija Çela) Në një ese të tij, Gabriel Garcia Marquez tregon diçka për Ernest Heminguejin. “Isha...

Nga Redi Gjuzi “Edhe grabitësit më të mirë, e lënë një gjurmë”. Ndoshta do të ishte krahasim i pavend, kur flitet për Këshillin e Emërimeve...

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ish-zyrtari i Departamentit të Shtetit dhe analisti James Hooper, tha se një marrëveshje Kosovë-Serbi ekziston, por vështirësia...

ANILA DEDAJ/ Në Panairin e Librit "Tirana 2019", në stendën e "Toenës", ndërsa promovohet vepra më e fundit e Zija Çelës, një grumbull i madh...

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i ftuar në emisionin “Kjo javë” nga Nisida Tufa në “News 24” tha se Ligji Special kundër KÇK i...

Dy njohësit e rrethanave në Ballkan, Wolfgang Petrich dhe Edward Joseph, kanë folur për vazhdimin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Petrich ka thënë...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ishte i pranishëm drekën e sotme, para nisjes së stërvitjes së Kombëtares, në një vizitë speciale për ekipin kuqezi.   Pasi...

Ka punuar dy vite për librin e saj, një përrallë me ilustrime për Mbretëreshën Geraldinë. Elia Zaharia Zogu është një nga personazhet e njohura,...

Plot katër stacione radiosh franceze, kanë njoftuar se nuk do të kenë mundësi të transmetojnë ndeshjen mes Shqipërisë dhe Francës ditën e nesërme, për...

"Do të të fus plumbin ballit!". Një mesazh i tillë në adresë të Kryeministrit Edi Rama, ka vënë në lëvizje Policinë e Shtetit afro...

Gazetari Blendi Fevziu komentoi këtë mbrëmje aktualitetin politik në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24. Duke u ndalur te përplasja Presidencë-Kuvend-KED...

Shqipëria U-19, e drejtuar nga Nevil Dede, do të luajë në orën 19:30, ndeshjen zyrtare të vlefshme për Grupin 4 eliminator, kundër Belgjikës,  Humbja 5-1...

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani Ii ftuar në emisionit ‘Kjo Javë’ në News 24, ka komentuar edhe procesin e shkarkimit të Presidentit Meta, për...

Marrëveshja eventuale për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pritet të përfshijë edhe çështjen e presidentit të ardhshëm...

  Pas ftesës për partitë politike opozitare, Presidenti Ilir Meta pritet të ftojë në një takim edhe Këshillin e Ambasadorëve. Burime për “Panorama” bëjnë me dije...

Një 35 vjeçare ka humbur si pasojë e një aksidenti automobilistik që ndodhi pasditen e sotme në zonën e Kamzës në Tiranë. Policia thotë se...

Pasi në banesën e saj u vra një person me armë zjarri dhe u plagos një tjetër, Marsida Qatja nga Kavaja duket se vijon...

Nga Lorenc Vangjeli Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre vetë, por nga rasti, vullneti apo fati që...

Një 50 vjeçar shqiptar përfundoi në prangat e policisë italiane, pasi akuzohet për shitje të lëndëve narkotike. Burri, i cili jetonte ilegalisht në Itali,...

Në kuadër të pjesëmarrjes në Sesionin e 40-të të Konferencës së Përgjithshme të UNESCO-s, ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent...

Janë mbi 250 persona të cilët janë ftuar nga Gjykata Speciale deri më tani në cilësi të ndryshme për intervistim. Derisa këto ftesa janë shpeshtuar...

Një sherr midis dy familjeve në rrethinat e Tiranës ka përfunduar me plagosjen e një vajze dhe arrestimin e një 58 vjeçari. Policia bën me...

Tre kryeministra morën pjesë në një prej hollëve të një hoteli me pesë yje në Londër, duke u ofruar njerëzve më të pasur në...

Lajmi se Rudina Dembacaj ka tashmë një histori të re dashurie me një biznesmen, ish-deputet është shndërruar në kryefjalën e mediave. Vetëm pak ditë...

Shqipëria e 20-vjeçarëve është mposhtur me rezultatin 0-1, nga moshatarët e Kroacisë. Në ndeshjen e zhvilluar në “Elbasan Arena”, djemtë e drejtuar nga Ilir Biturku,...

Dy njohësit e rrethanave në Ballkan, Wolfgang Petrich dhe Edward Joseph, kanë folur për vazhdimin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Petrich ka thënë se...

Një 34 vjecare i ka dhene fund jetes ne kushte te renduara psikologjike ne Tirane diten e djeshme, duke u hedhur nga kati i...

Demi Roz është një prej modeleve më të famshme në rang botëror. Bukuroshja me origjinë nga Birmingemi regjistron më shumë se 10 milion fansa...

Ndodh që shpesh të shohim aksidente të ndryshme në pistë, gjatë garave të motorëve dhe jo vetëm në Moto GP. I njëjti episod ka ndodhur...

Pas deklaratave për shpërndarjen e Parlamentit me një dekret dhe përplasjes me maxhorancën për emërimet e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, Presidenti i Republikës, Ilir...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj njëherësh edhe anëtar i Kryesisë së PS-së, votoi sot pranë Njësisë 2 në kryeqytet për zgjedhjen e...

Një 23-vjeçare nga Rrësheni i ka dhënë fund jetës, duke u hedhur nga kati i 11- të i pallatit ku jetonte, në qendër të...

Plot 4 vite lidhje morën fund pak muaj më parë, kur këngëtarja e njohur Rovena Dilo dhe i dashuri i saj balerin disa vite...

I sekuestrohet telefoni nënkryetarit të Bashkisë së Vorës, Gentian Picari.  Ky i fundit është emëruar në postin e nënkryetarit nga ish kryebashkiaku i shkarkuar  Agim...

Franca ka mbërritur paraditen e sotme në kryeqytetin shqiptar, teksa do të akomodohet në një nga hotelet e Tiranës, për sfidën e ditës së...

Policia italiane ka shkatërruar një bandë shqiptarësh të specializuar në plaçkitjet e vilave. Policia arrestoi një grup shqiptarësh të përfshirë në vjedhjen dhe plaçkitjen...

U martua 6 herë. Një herë me një pasunare diamantesh, një tjetër aktore, një tjetër e apasionuar pas makinave...   Iljaz Toptani ishte pa dyshim aventurieri...

Rudina Hajdari deputetja e opozitës së re ne Kuvendin e Shqiperise ka zbardhur sot kerkesen qe i ka adresuar kreut te Shtetit, Ilir Meta.  Me...

Opinion

NAMIK DOKLE

RIGELS LENJA

LEONARD DEMI