FB

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila...

Tridhjetë mjekë dhe infermierë shqiptarë mbërrijnë në Brescia, por ata nuk do të jenë në gjendje të fillojnë të punojnë menjëherë. "Ne jemi mirënjohës për...

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio, teksa komenton vendimin e Shqipërisë për të dërguar për asistencë 30 mjekë dhe infermierë në zonën...

Ish-ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Miroslav Lajçak pritet që këtë javë ta marrë pozitën e Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe...

Dhjetë vazo (urnë) me hirin e të vdekurve presin në krematorium në Jingzhou, një qytet në provincën Hubei të Kinës qendrore i goditur rëndë...

Kancelarja gjermane Angela Merkel (CDU) ka të ngjarë të mos jetë infektuar me virusin e ri të koronës. Asnjë infeksion nuk u gjet në testin...

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka thënë se mbështetja e partisë së tij ndaj mocionit të LDK’së, është tërësisht parimore dhe se ka të...

Ermal Pashaj është një nga 30 mjekët që morën vendimin për të shkuar në Itali për të ndihmuar atje në luftën kundër CoVid-19. Ermali ka...

Një ndër masat e para, të marra nga Qeveria për mos përhapjen e COVID-19, ishte mbyllja e institucioneve arsimore dhe më pas edhe izolimi...

Një tjetër person ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit, duke e çuar në 12 numrin e viktimave.  Ministria e Shëndetësisë bën me dije se...

Pamje të tmerrshme janë publikuar nga Nju Jorku, me trupat e vdekur të ngarkuar në një kamion frigorifer me një pirun lëvizës përpara Spitalit...

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino, than ë një lidhje me “Skype” në...

Dhjetëra shqiptarë janë kthyer sot nga Zvicra me avionin “Lasgushi” të “Air Albania”. Ata kishin mbetur jashtë vendit si pasojë e mbylljes së kufijve...

Aktori i njohur  Vasjan Lami ka krijuar një monolog pas futjes në karantinë si pasojë e koronavirusit. Duke e konsideruar një heshtje të konbshme dhe...

Në Shtetet e Bashkuara, numri i të vdekurve nga koronavirusi vazhdon të rritet me shpejtësi dhe e ka kaluar shifrën 2800, me mbi 153...

Rreth 80 shtetas italianë, të cilët kishin ngelur në Shqipëri pas mbylljes së kufijve do të udhëtojnë sot drejt italise. Ata do të lundrojnë me...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK)ka njoftuar se sot janë identifikuar edhe 12 raste të reja të infektuar me coronavirus, duke çuar...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar pas deklaratës së kryetarit  të Komunës të Mitrovicës, Agim Bahtiri, dhe analistit nga Tirana,...
video

https://youtu.be/pIreqzcLcy0   Kryeministri Edi Rama kërkon nga qytetarët që të kenë durim për të përballuar këtë situatë, duke nënvizuar se do të ofrohet ndihmë ndaj çdo...
video

Një qytetar nga Fieri nuk e besoj deri në fund të telefonatës se po fliste me kryeministrin Edi Rama. Ai tha se kishte probleme shëndetësore...
video

https://youtu.be/t5Pj7XJHDEY Kryeministri Edi Rama tha se shumë qytetarë nuk kanë mundur të aplikojnë tek faqja qeveritare e-Albania, duke kërkuar nga Policia e Shtetit që sot...

Universiteti i Oksfordit në Britani ka bërë thirrje për vullnetarë tek të cilët do të testohet vaksina e re e mundshme kundër koronavirusit. Universiteti u...

Ambasada amerikane në Tiranë bën me dije se Shtetet e Bashkuara, pavarësisht situatës aktuale, mbështesin Shqipërinë edhe në fusha të tjera. Nëpërmjet financimit, kjo ambasadë...

Një 79 vjeçar nga Dibra, është viktima e shtatë nga koronavirusi në vend. Ai më 23 mars kishte rezultuar pozitiv, ndërsa më 25 mars ishte...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji shkruan se kryeministri në vend që të japë llogari për 3.4 miliardë euro dëme dhe koncesione, u kërkon...

Lideri i opozitës Lulzim Basha tregon tre prioritetet kryesore që do të ndërmerrte në rast se do të ishte kryeministër për të përballuar epideminë...

Pëllumb Nako  Nëse do të shihnim përkufizimin e fenomenti të globalizimit, do të kuptonim se pandemia coronavirus do të karakterizohej si termi ushtarak që shkakton...

Zyra e OSBE-së në Tiranë në një deklaratë thekson se është lajm i mirë që nuk ka rritje shpërthyese të infektimeve nga koronavirusi në...

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje live për News24 ka analizuar situatën me koronavirusin dhe zhvillimet më të fundit. Lidhur me 30 mjekët dhe infermierët...

Kryeministri Edi Rama ka folur lidhur me situatën ekonomike për shkak të shpërthimit të koronavirusit në vend dhe kriza që ka shkaktuar tek biznese...

Flamuri i Maqedonisë së Veriut tashmë është ngritur në selinë e NATO-s në Bruksel, me çfarë edhe u shënua aderimi i vendit tonë  në...

Sekretari për Marrëdhëniet me Jashtë në Partinë Demokratike, Arben Kashahu në një deklartatë për mediat thotë se 2 javë pas mbylljes së kufijve me...

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka kërkuar pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar...

Themeluesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Boiken Abazi ka reaguar pas heshtjes së kryeministrit Edi Rama lidhur me rrëzimin e qeverisë së Albin Kurtit. Në...

Një tjetër 65-vjeçar nga Xanthi me një sëmundje të mëparshme dhe një burrë 56-vjeçar nga Kastoria humbën jetën këtë mëngjes në Greqi, duke e...

Organizata Botërore e Shëndetësisë nxjerr në tjetër fakt sa i përket prekjes nga COVID-19. Sipas OBSH të arrish të mbash frymën për 10 sekonda pa...

Delegacioni Europian në Shqoipëri nëpërmjet një shënimi në tëitter i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që në orën 20:00 të dalin në ballkone...

Shëndeti Publik në Belgjikë në një konferencë për shtyp ditën e sotme ka konfirmuar se vetëm në 24 orët e fundit 1.063 njerëz janë...

Ronaldinjo nga 6 marsi është duke vuajtur dënimin e tij, në një prej burgjeve të Paraguajit së bashku me vëllain e tij, pasi përdornin...

Kryeministri Edi Rama teksa ka publikuar grafikun që tregon kurbën e infkeksionit në Shqipëri, por edhe në vende të tjera të Europës i ka...

Ka shkuar në 7 340 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi, pas 812 viktimave që u regjistruan në vetëm 24 orë. Ndërsa...

Ndërsa njerëzit në mbarë botën janë vetëizoluar për shkak të koronavirusit, 21-vjeçarja suedeze Cajsa Wiking nuk e ka shumë të vështirë të rrijë vetëm...

Numri i personave të infektuar me virusin vdekjeprurës COVID-19 në qytetin e Durrësit ka shkuar në 14. Vetëm ditën e sotme janë regjistruar dy raste...

“Nuk e tradhton dashurinë e tij për Italinë edhe te metaforat kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i cili dje goditi imagjinatën italiane me fjalët...

Gjithsej 14 punonjës të policisë së Stacionit Policor të Petrovecit janë në izolim shtëpiak, pasi kanë pasur kontakte me persona tashmë të infektuar me...

Gazetari Sokol Balla ka treguar bisedën me një gazetar italian, mikun e tij pas dërgimit të 30 mjekëve e infermierëve nga Shqipëria në Itali.   Balla...

Myftar Barbullushi Perënditë i kishin dhënë Pandorës, gruas së parë në botë, një vazo të mbyllur, "pithos", që nuk duhet ta hapte kurrë. E shtyrë...
video

Bashkia e Durrësit ka mbyllur aktivitetin e tregut më të madh të fruta-perimeve në qytet.   Burime për “Panorama Online” beje me dije se tregtarët nuk...

Situata paraqitet dramartike në Itali ku koronavirusi i ka marrë jetën më shumë se 10 mijë personave, ndërsa rreth 73 mijë janë të infektuar. Ata...

Legjenda e operës Placido Domingo është shtruar në spital në Acapulco, Meksikë, me ndërlikime të shëndetit për shkak të koronavirusit, thotë zëdhënësi i këngëtarit. "Ai...

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i bëri thirrje Europës të reagojë dhe të luftojë kundër koronavirusit jo vetëm duke u mbrojtur nëpërmjet izolimit, por...

Themelues i Vetëvendosjes në Shqipëri, Boiken Abazi, i është drejtuar kryeministrit Rama, ndërsa thotë se e ka “detyrim të flasë kundër grushtit të shtetit...

Presidenti Bjellorus, Alexander Lukashenko ka qeshur me sugjerimin se vendi i tij duhet të përpiqet të frenojë përhapjen e koronavirusit, sepse ai nuk mund...

Gazetari i njohur Blendi Fevziu e ka konsideruar jo vetëm solidaritet nga Shqipëria dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve në Itali, por edhe “detyrim...

Sulmuesi i Totenhemit, Herri Kejn ka folur në video live në Instagram me ekspertin e “Sky Sport”, Jamie Redknap, për kohën në karantinë dhe sesi...

Presidenti Ilir Meta tha se është optimist për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, ndërsa vendi mori disa ditë më parë “Po-në”, për çeljen e...

Një mjek në Mbretërinë e Bashkuar është një ndër 1228 viktimat nga koronavirusin, ndërsa u nda nga jeta ditën e sotme. Vdekja e Amged El-Haërani,...

Presidenti Ilir Meta e konsideroi “periudhë të vështirë” për BE, sa i përket situatës së krijuar nga koronavirusi, por tha se në të kaluarën...

Ka shkuar në 94 numri i personave të infektuar me COVID-19 në Kosovë, ndërsa tre raste të reja u konfirmuan sot. Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare...

Në Hong Kong dhe Tajvan, vdekjet janë shumë të ulëta, por Europa rrezikoi me strategjinë e përmbajtjes Rastet e para të koronavirusit në Tajvan dhe...