Caitlyn Jenner flet për ndryshimin e gjinisë: Kalimi nga mashkulli në femër arritje shumë më e madhe sesa të bëhesh kampion olimpik

| 19:44
SHPËRNDAJE

Caitlyn Jenner ka folur hapur rreth ndryshimit të gjinisë, ndërsa tha se kalimi nga mashkulli në femër ishte një arritje shumë më e madhe sesa të bëhej kampion olimpik.

Jenner fitoi dekatlon e burrave në Lojërat Olimpike të 1976 në Montreal, por tani është me siguri gruaja më e famshme transgjinore në botë pasi njoftoi ndryshimin  e gjinisë në 2015.

0_Caitlyn-Jenner-interview

Ndërsa fitimi i medaljes së artë olimpike do të ishte kulmi për shumë atletë, Jenner tha se 12 vitet e stërvitjes nuk ishin asgjë në krahasim përgatitjet për ndryshimin e jetës së tij.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.