Burri qëllon gruan e djalin dhe më pas vetëvritet, detaje nga krimi i rëndë. Fqinjët: Na ka stresuar koronavirusi

| 16:09
SHPËRNDAJE

134333793-08713dc2-a63b-4d43-a64d-e09cd6d6de1dBurri qëllon gruan me të cilën ishte në proces divorci dhe djalin e tij, më pas vetëvritet. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Primavalle, një periferi të Romës.

Autori, një ish-roje sigurie 67-vjeçar dhe gruaja e tij 63-vjeçare vdiqën nga plagët e rënda; ndërsa në gjendje kritike ndodhet djali i çiftit, 44 vjeçar, i cili kishte ndërhyrë për të mbrojtur nënën e tij, por e kapi plumbi i armës me të cilën babai i tij i qëlloi nënën.

Çifti i bashkëshortëve gjetën vdekjen sapo mbërritën në spital.

67-vjeçari u kishte hapur derën e shtëpisë së tij pasi gruaja dhe djali kishin shkuar për të marrë rroba dhe sende të tjera personale, pasi ata ishin larguar nga banesa.

Në kulmin e një grindje të ashpër me gruan e tij (e cila shpërtheu për arsye që nuk dihen ende), ai fillimisht e qëlloi me thikë dhe më pas me armë. Ndërsa plumbi preku djalin, duke parë situatë, u vetëvra.

“Kjo vrasje është si pasojë e koronavirusit. Njerëzit kanë frikë nga ideja e vdekjes, nervat janë të tensionuar. Shpresojmë që mjekët së shpejti të gjejnë trajtime të vërteta dhe një vaksinë, sepse kjo nuk është jetë”, thanë disa nga banorët e lagjes për mediat italiane.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.