Burri plagos me thikë bashkëshorten e tij dhe më pas largohet, 38-vjeçarja në gjendje të rëndë (EMRAT)

Jun 4, 2023 | 23:39
SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të diele në qytetin e Korçës, ku burri ka plagosur me thikë bashkëshorten e tij.

-640-0-1656230473xambulance-policia-naten-1-359

Mësohet se Aleko Myrtollari 46 vjeç goditi me thikë gruan, Marjola Myrtollari 38 vjeçe dhe më pas është larguar. Gruaja u transportua në spital dhe ndodhen në gjendje të rëndë.

Ndërkohë policia ka rrethuar zonën dhe po vijojnë krehjen e saj. Gjithashtu janë ngritur pika kontrolli me qëllim kapjen e autorit të dyshuar shtetasit Aleko Myrtollari.

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 04.06.2023, rreth orës 22:00, në lagjen nr.10, Korçë, në banesë shtetasi A. M., rreth 46 vjeç, ka plagosur me mjet të mprehtë (thikë) bashkëshorten e tij shtetasen M. M., rreth 38 vjeçe, e cila ndodhet në spitalin e Korçës, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Shërbimet e Policisë menjëherë pas marrjes së njoftimit, kanë shkuar në vendngjarje, kanë rrethuar zonën dhe po vijojnë krehjen e saj. Gjithashtu janë ngritur pika kontrolli me qëllim kapjen e autorit të dyshuar shtetasit A. M., i cili pasi ka plagosur bashkëshorten e tij është larguar nga vendi i ngjarjes.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura