Burri në Korçë denoncon zhdukjen e 28 milionë lekëve nga banesa, policia zbulon se ia vidhte bashkëshortja: I çonte tek…

Jun 23, 2022 | 11:11
SHPËRNDAJE

Një grua është arrestuar nga policia pasi dyshohet se i vidhte paratë bashkëshortit të saj.

104489123_1137799713259419_1038601169320189862_n

Burimet për Panorama bënë me dije se ka qenë vetë kryefamiljari që ka bërë denoncim në polici duke treguar se i ishin vjedhur një sasi lekësh prej gati 28 milionë lekë të vjetra.

Nga hetimet e kryera, policia ka arrestuar bashkëshorten me inicialet A.N pasi akuzohet se ajo i vidhte lekët për t’ua dhënë të afërmve të saj.

Ngjarja është regjistruar në fshatin Voskopojë.

Njoftimi i Policisë

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë bënë arrestimin në flagrancë të shtetases A. N., 41 vjeçe, banuese në fshatin Voskopojë, Korçë, pasi dyshohet se ka vjedhur në banesën bashkëshortore, në fshatin Voskopojë, Korçë, një shumë të konsiderueshme parash, një pjesë e të cilave u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

© Panorama.al

Te lidhura