BUNDESLIGË/ Bajerni nuk njeh rivalë, Dortmundi ngec në transfertë. Ja rezultatet e ndeshjeve (VIDEO)

Dec 11, 2021 | 17:48
SHPËRNDAJE

E shtuna në Bundesligë ka sjellë ndeshje emocionuese, ku Bajreni dhe Dortmundi vazhduan luftën në distancë për titullin kampion.

bajern

Bajern Mynih ka fituar me rezultatin 2-1 në transfertë ndaj Mainzin. Miqtë kaluan në avantazh në pjesën e parë me Onisivo. Në pjesën e dytë Koman dhe Musiala përmbysën rezultatin. Me këtë fitore bavarezët shkëputen me 37 pikë në vendin e parë.

Dortmundi nuk mban dot hapin e kryesuesve sepse barazoi në transfertë 1-1 ndaj Boum. Golin e vetëm për verdhezinjtë e shënoi Brandt në pjesën e dytë. Ky barazim e shkëput Dortmundin nga Bajerni, por dhe rrezikohet nga ndjekësit.

REZULTATET E NDESHJEVE

BAJERN MYNIH- MAINZ 2-1

53’Koman, 74’Musiala/ 22’ Onisiuo

BOUM-DORTMUND 1-1

40’Polter/ 85’Brandt

FRAJBURG-HOFENHAJM 1-2

21’Shloterbek/ 3’Raum, 95’Riçards

HERTA BERLIN-ARMINIA BIFILD 2-0

53’Jovetiç, 95’Selke

LAJPCIG-B.MYNSHENGLADBAH 4-1

21’Gvardiol, 33’An. Silva, 91’Nkuku, 94’ Henrish/ 88’Bensebaini

BUNDESLIG

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura