Britney Spears kritikon publikisht kishën: Nuk më lejuan të martohesha atje sepse…

Aug 4, 2022 | 7:40
SHPËRNDAJE

PANORAMAPLUS.AL/ Britney Spears ka sulmur së fundmi një kishë katolike që nuk e lejoi të martohej me partnerin e saj Sam Asghari pasi ajo nuk është një anëtare praktikuese.

“Kjo është vendi ku unë fillimisht doja të martohesha gjatë COVID !!!!”- shkroi ylli i popit një foto në Instagram që tregon pjesën e brendshme të një kishe gjatë dasmës së një çifti të paidentifikuar.

“Doja të shkoja çdo të diel… është e bukur dhe ata thanë se ishte mbyllur përkohësisht për shkak të COVID !!!!” vazhdoi ajo. “Pastaj 2 vjet më vonë, kur doja të martohesha atje, ata thanë se duhej të isha katolike dhe të kaloja TEST !!!!”

Spears më pas pyeti 41.8 milionë ndjekësit e saj në mediat sociale: “A nuk supozohet se kisha të jetë e hapur për të gjithë ????”

Ajo nuk e bëri të ditur emrin e kishës ku donte të martohej.

Fansat e këngëtares “Toxic” vërshuan në seksionin e komenteve për të reaguar ndaj postimit të saj, me disa duke e hedhur poshtë situatën, ndërsa të tjerë mbrojtën shtëpinë e adhurimit, duke shpjeguar se shumica e kishave katolike kërkojnë të paktën një partner për të praktikuar fenë në mënyrë që të martohen atje.

“Britney vjen për në kishë. Ikonike,” komentoi një person.

“Vajzë ky është një lëmsh! Për t’u martuar në Kishën Katolike, duhet të jesh katolik, nuk është thjesht një vend i rastësishëm, “shpjegoi një ndjekës.

“Duhet të jesh katolik që të martohesh në një kishë katolike. Ka qenë gjithmonë kështu,” pranoi një përdorues tjetër i rrjetit.

“Disa tradita duhet të respektohen Britney,” shkroi një tjetër.

Spears dhe Asghari përfunduan duke u martuar në oborrin e shtëpisë së saj në Thousand Oaks, Kaliforni, në qershor. Të ftuarit në dasmën në përrallë përfshinin Madonna, Paris Hilton, Drew Barrymore, Selena Gomez dhe Donatella Versace, të cilat dizajnuan fustanin e Spears  për ditën e madhe.

Çifti u njohën në tetor të 2016-ës dhe e bënë publike dashurinë e tyre në janar të vitit pasardhës. Ata  u fejuan  në shtator 2021 pas afro pesë vitesh lidhje.

© Panorama.al

Te lidhura