Britania vijon ashpërsimin e masave, vendos karantinë 10-ditore për udhëtarët nga 22 shtete

| 15:28
SHPËRNDAJE

bdbc75c3-e7fe-4825-a37c-235d19de7930

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson deklaron se qeveria e tij po forcon masat e kontrollit kufitar për të mbrojtur vendin nga variantet e reja të koronavirusit.

Johnson bëri me dije se jan ë plot 22 vende që kanë rrezikun e mutacioneve të reja, duke përfshirë Afrikën e Jugut, Portugalinë dhe kombet e Amerikës së Jugut, raporton BBC.

Kryeministri britanik tha se për të ulur më tej rrezikun, kujtdo qytetari që nuk mund t’i refuzohet hyrja në Mbretërinë e Bashkuar, siç janë shtetasit britanikë, dhe që udhëtojnë nga këto vende rreziku, do t’u sigurohet strehim për 10 ditë që të qëndrojnë të izoluar, “pa përjashtime” theksoi ai.

Udhëtarët do të priten në aeroport dhe do të transferohen në hotele.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

1 KOMENT

  1. Një rrugë të tillë duhet të ndjekim dhe ne.Vaksinimi i popullatës boterore mund të përfundoj në vitin 2030-të me këtë ritëm.

Comments are closed.