Bllokimi i fluturimeve/ Shoqërohet në polici edhe ish-drejtori i Aviacionit Civil (Emri)

Apr 8, 2021 | 21:36
SHPËRNDAJE

Policia ka shoqëruar edhe ish-drejtorin e Aviacionit Civil, Petrit Sulaj. Burimet bëjnë me dije se Sulaj është shoqëruar për t’i marrë një deklarim.

kulla 13

Më herët gjatë ditës, janë ndaluar tre kontrollorë të Albcontrol. Tre  kontrollorët Armando Fezga, Flora Ndreca dhe Muhin Mezini, akuzohen nga ana e policisë për shpërdorim detyre.

Ndërkohë Prokuroria ka nisur hetimet për veprën penale të shpërdorimit të detyrës.

“Prokuroria e Rrethit Gjyqësor, Tirane ka filluar hetimet për situatën e ndodhur ne aeroportin e Rinasit. Vepra penale për të cilën po hetohet lidhet me Shpërdorim detyre, parashikuar nga neni 248 i Kodit Penal. Nga ana e oficereve të policisë gjyqësore, po kryhen veprimet e duhura hetimore për zbardhjen e rrethanave te ngjarjes së ndodhur. Po vijojnë veprimet hetimore në drejtim të evidentimit të rolit të secilit prej personave të përfshire në këtë ngjarje.”, thuhet në njoftimin e prokurorisë.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

1 KOMENT

  1. Ajo qelbesire Balluku me shefen e kabineti, shoqen e saj qe ishte Tek Alb kontroll duhet Të shkojne ne burg te parat
    Ato hajdute me thes !!! Ato rrugacet

Comments are closed.