Blerina Gjylameti forcon pozitat në parti, mbledh rreth vetes ministrat! (FOTO)

SHPËRNDAJE

Pas problemeve me drejtësinë të ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili kishte disa funksione në parti, tashmë vendin e tij e ka zënë deputetja Blerina Gjylameti.

Ajo ka qenë gjithnjë në krah të Tahirit në zgjedhjet e fundit vendore dhe të përgjithshme në qarkun e Tiranës. Tashmë ajo do të jetë figura numër një dhe pa diskutim që tashmë pozitat e saj janë forcuar mjaft në parti. Gjylameti është parë këtë të enjte duke biseduar me disa nga ministrat e qeverisë Rama.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakMesfushori i kombëtares së Maqedonisë drejt Flamurtarit? Duro: Nuk e njoh fare
Artikulli tjetërPolemika/ Bedri Islami aludon për Sigurimin, përgjigjet Zheji: Pyet Kryeministrin...

S'KA KOMENTE

Comments are closed.