Biznesmen në fushën e ndërtimit, policia italiane arreston shqiptarin me mbi 300 mijë euro drogë. Kush është ai

| 21:29
SHPËRNDAJE

Një sasi lëndë narkotike me vlerën e mbi 300 mijë eurove është sekuestruar nga policia italiane në Genova, duke çuar në pranga dy kontraktorë në fushën e ndërtimit.

shhshs

Në pranga përfunduan shqiptari Dorian Resili, 40-vjeç dhe italiani, Andrea Giustetti, 50 vjeç, të dy pronarë të një kompanie ndërtimi.

Lënda narkotike ishte fshehur në një kuti brenda një garazhi, ndërsa afër drogës u gjetën edhe copa letrash, të cilat po verifikohen nga hetuesit për të zbuluar nëse japin të dhëna të rëndësishme.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.