Bilanc tragjik viktimash në Spanjë, 832 të vdekur në 24 orët e fundit

| 12:25
SHPËRNDAJE

Të dhëna rreqethese vazhdojnë të vijnë nga Spanja, e cila renditet vendi i dyte me i goditur pas Italise, sa i takon numrit te perosnave qe kane humbur jeten nga koronavirusi.spanje

Sipas BBC, ne raportimin e fundit, numri i të vdekurve në Spanjë ne 24 ore eshte 832 viktima. Nderkohe qe ne total numri i personave qe kane vdekur nga virusi i rrezikshem eshte 5.690. Ne total, jane 72,248 njerëz janë infektuar.

Ne vend eshte gjendje e jashtezakonshme, se paku deri ne 12 prill, pasi shumica e dyqaneve jane te mbylluar dhe ne total ka kufizim levizjesh.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.