Detajet që nuk i patë, Rama harron të bëjë betimin. Nga emocionet e Senidës te buzëqeshjet e Majkos me Metën

SHPËRNDAJE

Pasditen e sotme u bë betimi para Presidentit të Republikës së Shqipërisë, zotit Ilir Meta, i kryeministrit Edi Rama dhe të gjithë ministrave të kabinetit të ri qeveritar.

Ajo që u vu rë qysh në fillim, ishte firmosja e kryeministrit pa e vënë dorën mbi Kushtetutë, ndërsa zv/kryeministrja dhe të gjithë ministrat e tjerë, para se të firmosnin, kanë thënë ‘betohem’, duke vendosur dorën mbi Kushtetutë.
Një tjetër detaj që ra në sy është fakti se Presidenti Meta u ndal më gjatë në fotografimin me zv/kryeministren Senida Mesi, të cilit i hapi edhe librin e betimit dhe pozuan para kamerave. Teksa kjo e fundit u pa të kishte emocione gjatë hedhjes së firmës.

Ndërsa në rradhë pas saj vinte ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ai u pa të largohej shpejt nga Meta, me të cilin nuk qëndroi gjatë për tu fotografuar.

Ndërsa Meta u pa të ishte më i buzëqeshur me ministrin Pandeli Majko.

Te lidhura

 

Artikulli paraprakMeta uron qeverinë 'Rama 2': Qeveria dhe Opozita të bashkëpunojnë
Artikulli tjetërLajm i mirë për Skënderbeun, Dinamos i mungon një nga përforcimet e verës

4 KOMENTET

 1. Hidhuni ke gjykata e Apelit se aty gjeni cerdhen me te madhe te mafiozit te gjygjsorit Kastriot Seliten

  Ai ka zhdukur qindra dosje me qellim per ti rikthyer ne gjykim ceshtjet duke krijuar dosje te reja me dokumenta fallso e duke ua dhene per shqyrtim gjygjtarve te korruptuar nga ai, me korrupt leku apo korrupt seksi sic ka sekretaret e dy gjykatave dashnore te bindura si pulat por dhe dy gra gjygjtare qe i pallon ai pleh.
  Ai ka bashkpunuar per abuzime vendimesh gjygjsore dhe me drejtorine e tatimeve tirane ku i punon gruaja.
  Tani po u kerkon seks dhe dy gjygjtareve te reja vajza, me qellim qe ti fus ne rrjetin e ti per te abuzuar me vendime duke u marre miliona lek popullates qe kane procese gjygjsore.

 2. Hidhuni ke gjykata e Apelit se aty gjeni cerdhen me te madhe te mafiozit te gjygjsorit Kastriot Seliten.

  Ai ka zhdukur qindra dosje me qellim per ti rikthyer ne gjykim ceshtjet duke krijuar dosje te reja me dokumenta fallso e duke ua dhene per shqyrtim gjygjtarve te korruptuar nga ai, me korrupt leku apo korrupt seksi sic ka sekretaret e dy gjykatave dashnore te bindura si pulat por dhe dy gra gjygjtare qe i pallon ai pleh.
  Ai ka bashkpunuar per abuzime vendimesh gjygjsore dhe me drejtorine e tatimeve tirane ku i punon gruaja.
  Tani po u kerkon seks dhe dy gjygjtareve te reja vajza, me qellim qe ti fus ne rrjetin e ti per te abuzuar me vendime duke u marre miliona lek popullates qe kane procese gjygjsore.

Comments are closed.