Berisha e Meta dërgojnë në KQZ listat e kandidatëve për kryetarë dhe këshillat bashkiakë! Nga Vlora në Lezhë, zbardhen emrat e koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Mar 27, 2023 | 21:49
SHPËRNDAJE

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir meta kanë dorëzuar në KQZ listat e kandidatëve për kryebashkiakë dhe këshillat bashkiak të koalicionit “Bashkë Fitojmë”.

zgjedhjetlokale

Në Vlorë, kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” është Hysni Sharra për kryebashkiak, i dalë nga procesi i primareve të zhvilluar nga grupi i Sali Berishës. Ndërsa për këshillat bashkiakë, janë 52 kandidatë.

 VLORE – LISTA PER KESHILLIN BASHKIAK – KOALICIONI BASHKE FITOJME

Në Fier, kandidat për kryetar bashkie është Evdar Kodheli, ndërsa lista për këshillin bashkiak është e përbërë nga 52 kandidatë.

FIER – LISTA PER KESHILLIN BASHKIAK – KOALICIONI BASHKE FITOJME

Për Lezhën, kandidati i koalicionit është për kryetar bashkie është Pashk Gjoni, ndërsa për këshillat bashkiakë janë 42 kandidatë,  më pak se në dy bashkitë e sipërpërmendura.

LEZHË – LISTA PER KESHILLIN BASHKIAK – KOALICIONI BASHKE FITOJME

Zija Ismaili është kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për kreun e bashkisë së Beratit. Për këshillat bashkiakë, koalicioni ka dorëzuar listën me 32 kandidatë.

BERAT – LISTA PER KESHILLIN BASHKIAK – KOALICIONI BASHKE FITOJME

Lista e fundit e publikuar nga KQZ është për Bashkinë e Peqinit ku kandidat i koalicionit “Bashkë Fitojmë” është Mustafa Pashja. Lista për këshillin bashkiak është e përbërë nga 22 kandidatë.

PEQIN – LISTA PER KESHILLIN BASHKIAK – KOALICIONI BASHKE FITOJME

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura