Zgjedhjet e pjesshme/ Berisha dhe Bardhi sërish në një tryezë, deputetët opozitarë mblidhen në Kukës

Sep 19, 2023 | 12:33
SHPËRNDAJE

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe kreu i Grupit parlamentar të PD-së janë mbledhur sërish në një tyrezë, por këtë herë në Kukës.

deputete te opozites kukes

Deputetet e opozitës janë mbledhur në një tryezë në kuadër të fushatës zgjedhore mbi zgjedhjet e pjesshme për Bashkinë Kukës që do mbahet më 24 shtator.

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” përfaqësohet në garë nga kandidati Emri Vata. Ndërsa Partia Demokratike s’do të dalë me kandidat në zgjedhjet për kreun e bashkisë.

deputete te opozites kukes2

Deputetët e grupit parlamentar të Partisë Demokratike kanë vendosur të bashkohen, duke unifikuar aksionin e tyre parlamentar dhe politik, pas më shumë se dy vitesh përplasje mes njëri-tjetrit.

Në këto takime, të cilat tashme janë bërë të shpeshta nuk marrin pjesë deputetët që mbështesin Lulzim Bashën.

deputete te opozites kukes1 deputete te opozites kukes3

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura