“Beogradit dhe Prishtinës t’i lejohen negociatat për shkëmbimin e territoreve”

SHPËRNDAJE

Komisioneri Evropian për Zgjerim,  Johannes Hahn që Beogradit dhe Prishtinën që t’i lejohet të “diskutojnë shkëmbimin e territoreve”.

hahn

Sipas tij, dy qeveri megjithatë duhet të dinë se zgjidhja e gjetur mund të pranohet vetëm nga bashkësia ndërkombëtare nëse kontribuon për një stabilitet më të madh në rajon, transmeton Klan Kosova. Këto komente ai i bëri në Vjenë.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakDekreti për Teatrin/ Meta: Nuk paragjykoj vendimet e Kuvendit, por dua...
Artikulli tjetërHiqini armët “popullit”!

S'KA KOMENTE

Comments are closed.