Belgjika kërkon kualifikim që sot, publikohen formacionet e ndeshjes me Marokun

Nov 27, 2022 | 13:26
SHPËRNDAJE

Belgjika ka një mundësi të artë që të sigurojë biletën për në turin tjetër të Kupës së Botës nëse merr tre pikët sot përballë Marokut. “Djajtë e kuq” nuk shkëlqyen përballë Kanadasë në ndeshjen hapëse, por kanë sigurinë matematikore se do të vazhdojnë më tej nëse marrin sot maksimumin e pikëve.

sdfsdfsddfsff

Martinez nuk ka hequr dorë as sot nga Eden Hazard në rreshtim, por ka kthyer titullar edhe vëllain e tij, Torgen, duke kërkuar më shumë cilësi në lojën ofensive ku pikat e referimit mbeten gjithmonë De Bryjn dhe Batshuaj.

Ndërsa në radhët e Marokut kanë sakrifikuar për të qenë në fushë edhe të dëmtuar Mazraui, Hakimi dhe Zijek, të cilët nuk janë në maksimumin e tyre.

FORMACIONET ZYRTARE

sadsasaddadsads

WhatsApp Image 2022-11-26 at 11.09.33 PM

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura