Behrami: Xhaka dhe Shaqiri donin të linin Zvicrën, por i ndala unë

SHPËRNDAJE

Trajneri i Zvicrës Vladimir Petkoviç ka lajmëruar Valon Behramin se nuk do të jetë më i ftuar në kombëtare. Fatin e tij do të kenë edhe Djourou dhe Lishtainer. Berhami ka pohuar se ky është një veprim politik. “Mendova se shte një telefonatë normale, por në fakt mua mu tregua dera.” u shpreh Behrami.

valonni

Behrami ka qenë pjesë e Zvicrës për 4 kampionate Botërore dhe regjistron më shumë se 80 ndeshje të luajtura. Ai gjithashtu pohon se ka ndalur Xhakën dhe Shaqirin nga tërheqja. “Ata kanë pasur arsye shumë të forta ta lënë këtë kombëtare. Unë kam tentuar ti qetësoj dhe të komunikoj me ta. Sekretari i Përgjithshëm më ka ftuar që ti qetësoj shokët e mi. Unë e kam bërë këtë sepse kam dëshirë të bashkoj njerez dhe jo ti ndaj ata”, ishin fjalët e Behramit

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakTemperaturat e larta shqetësuese, shkaktojnë fluks në urgjencat e Tiranës
Artikulli tjetërLulëzimi i biznesit fason rëndon mbi gratë shqiptare, si i shfrytëzojnë mijëra punonjëset

S'KA KOMENTE

Comments are closed.