BATUTAT/ Rama nga Kuvendi: Më nxore mallin e Violeta Manushit. Salianji: Më kujtove Koçin

SHPËRNDAJE

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, gjatë fjalimit të tij nga Kuvendi ka lëshuar një sërë akuzash në drejtim të kryeministri Edi Rama dhe ish-ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri. Gjatë fjalës së tij ai u shpreh se Ramës ui desh të fliste për 40 minuta në një fjalim për programin e tij por që nuk kishte asnjë program brenda. Nga ana tjetër ai u shpreh se Tahiri, erdhi dhe bëri moral nga foltorja e Kuvendit njëlloj sikundër bëjnë moral vajzat që dalin nga një shtëpi publike.

Ndërsa, ai ka akuzuar qeverinë, për varfërinë, kanalizimin e vendit, për sistemin shëndetësore, papunësinë si dhe largimin masiv të të rinjve shqiptarë nga vendi.

Por, kryeministri gjatë gjithë kohës ka ndërhyrë duke ironizuar dhe thënë po po, gjatë fjalës së deputeti demokrat.

Ndërkohë në përfundim të fjalës së deputetit,  Rama ka e  thumbuar duke i thënë se: Më nxore mallin e Violeta Manushit.

Por nga ana e tij Salianji i ka thënë se: Më kujtove Koçin.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakFOTO/ Kodheli i lë vendin Olta Xhaçkës në krye të Ministrisë së Mbrojtjes
Artikulli tjetërPse heshti grupi i PD kur Ruçi i hoqi fjalën doktorit? Reagon Shkëlzen Berisha: Është...

1 KOMENT

  1. Ju lutem me lini rehat edhe he varr.
    Ju kam dhene shume kenaqesi me humorin dhe artin tim.
    Ju faleminderit

Comments are closed.