Batutat e Ramës me të rinjtë italianë: Ju i ngjani Leonardos, sa i ngjajmë ne Skenderbeut

SHPËRNDAJE

I shpenguar, pa kravatë e mes batutash, kreu i qeverisë Edi Rama ka ftuar investitorët italianë të investojnë në Shqipëri.

rama1Gjatë fjalës në forumin e biznesit me të rinjtë, Rama duke u ndalur tek potencialet që ofron vendi ynë, tha se qeveria po eksploron mundësitë që mund t’u ofrohen investitorëve të rinj.

Sipas Ramës kjo është një etapë e rëndësishme, duke u shprehur se do ketë rritje të bashkëpunimit me sipërmarrjen italiane.

Në fund Rama ka preferuar ta mbyllë me një batutë mbi ngjashmërinë e dy popujve që i ndan në mes deti.

“Ne jemi dy popuj të një tipologjie, sigurisht ju keni Leonardo Da Vinçin, ne kemi Skënderbeun. Pra, ju i ngjani Leonardos, sa i ngjajmë ne Skënderbeut apo grekët Platonit”, tha duke buzëqeshur Rama.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakPD i publikon siguracionin: Makina e drogës është në emër të Sajmir Tahirit
Artikulli tjetërBabai i djalit që u hodh nga pallati: Policia e rrahu dhe i bëri presion

2 KOMENTET

Comments are closed.