Basha zbulon arsyen përse Shullazi dhe Sajmir Tahiri kërkuan dëshminë e Sali Berishës

SHPËRNDAJE

Pas vendimit te gjykates per te therritur ish-kryeministrin Berisha ne cilesine e deshmitarit ne procesin gjyqesor ne ngarkim te Emiljano Shullazit, ka reaguar ashper kryedemokrati Lulzim Basha.

tahiri-shullazi

 

Me ane te nje statusi ne faqen e tij ne rrjetin social Facebook, Basha shkruan se jo rastesisht Shullazi ishte ne sintoni te plote me Saimir Tahirin, kur te dy kerkuan sot qe te therritej si deshmitar Sali Berisha.

Reagimi i Bashes 

Sajmir Shullazi dhe Emiliano Tahiri ne sintoni te plote me njeri tjetrin kerkojne deshmine e Sali Berishes. Kjo natyrisht nuk eshte rastesi por nje perpjekje e koordinuar mes dy ortakeve me urdher te Edi Rames per te larguar vemendjen nga krimet dhe trafiqet ku jane perfshire se bashku. Ti kerkosh Edi Rames te luftoje krimin e organizuar eshte njesoj si ti kerkosh te luftoje vetveten.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakMaratona e Tiranës, rrugët ku kufizohet qarkullimi i automjeteve
Artikulli tjetërVdes 12 vjeçarja në Bari, shkak hipertemia malinje

S'KA KOMENTE

Comments are closed.