Basha i tregon vijën e kuqe Ramës, flet për përplasje civile: Mos guxo të sjellësh në Kuvend…

SHPËRNDAJE

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, gjatë bashkëbisedimit të sotëm me gazetarë i ka drejtuar një paralajmërim të prerë kryeministrit Rama, të mos guxojë të sjellë në Kuvend ligjin për Teatrin.

Ai i ka kujtuar Ramës se do të përballet me popullin dhe e ka paralajmëruar prerë Ramën: “Të tërheqë ligjin “Fusha. Të mos i shkojë në mëndje ta sjellë në seancë. Do të jetë shpallje e konfrontimit dhe e përplasjes civile. Mos t’i shkojë në mëndje ta sjellë në seancë, ajo është vija e kuqe, pastaj gjithçka do të jetë në dorë të njerëzve”- tha ai.

Nga Çyrbja, te Balla dhe Biba, Basha flet për skandalet e verës: Garantoj Ramën dhe shqiptarët se…

Kryedemokrati Basha e sheh gjendjen alarmante në të cilën ndodhet vendi, që nga kapja e drejtësisë, te kriza ekonomike dhe te situata e rendit në vend, produkt direkt të bashkëqeverisjes me krimin.

basha

 

Teksa ka folur për kolaps të trefishtë, Basha theksoi sot në një bashkëbisedim me gazetarë se, “Kjo verë nuk ka qenë e nxehtë nga temperaturat, por nga vazhdimi i skandaleve dhe akteve që konfirmojnë krizën e trefishtë. Bashkëqeverisja e Ramës me krimin dhe kriminelët, qytetarëve u ka vënë një faqe interneti  për tu thënë nuk keni punë me mua, shkruani në internet, kurse kohën e kalon me kriminelë, me ata ulet vetë Rama, ministri i Brendshëm, kryetari i grupit parlamentar dhe e thotë me mburrje që ka miqësi me ta, dhe deputetë të tjerë, si Çyrbja i Durrësit që është faktuar si anëtar i bandës së Shullazit. Skandalet e verës zbulojnë skemën se si Rama bashkëqeveris me krimin, sa herë plas skandali, dikush mërzitet e dikush gëzohet, plasi skandali i Xhafës u gëzua Tahiri, u mërzit Xhafa, plasi skandali i Ballës, u gëzuar Çyrbja, plasi skandali i Agacit dhe Bibës u gëzuan të gjithë, se basti që ka vënë Rama është se çudia do zgjasë vetëm tre ditë”- tha Basha.

Basha iu drejtua më mesazh Ramës dhe gjithë shqiptarëve: E garantoj atë dhe i them cdo qytetari se ne do të bëjmë gjithçka që kjo të mos ndodhë, prioriteti i parë imi dhe PD mbetet shkëputja e lidhjeve të krimit me qeverinë. Asgjë nuk ka për të ndryshuar për të mirë asnjë reformë sado e mirë në letër nuk jep efekt sa kohë qe vendi qeveriset me krimin.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.