Banorët e Divjakës shkulën traun elektronik dhe protestuan kundër pagesës për të hyrë në park, deputetja e PD dorëzon padi në Gjykatë: Vendimi në paligjshmëri të plotë

Nov 24, 2022 | 15:30
SHPËRNDAJE

banoret divjaka

Deputetja e Partisë Demokratike, Ilda Dhori, është shprehur se ka dorëzuar kërkesë-padi në Gjykatën Administrative të Tiranës, lidhur me kërkesën e qeverisë për vendosjen e traut elektronik në Divjakë.

WhatsApp Image 2022-11-24 at 15.21.05

Përmes një postimi në Facebook, Dhori shprehet e bindur se e drejta është me qytetarët dhe kjo betejë do të fitohet.

Njoftimi i deputetes:

Prane Gjykates Administrative Shkalla e Pare,Tirane;

Sapo dorezova Kerkesepadine time, si perfaqesuese e Divjakes, mbi PALIGJSHMERINE e TRAUT ELEKTRONIK, ne hyrje te Parkut dhe Plazhit te Divjakes!

Me bindjen e plote se e drejta eshte me qytetaret!

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura