Balaj: Izraeli ishte më i rrezikshëm se ne, ja çfarë ndryshoi në pjesën e dytë

SHPËRNDAJE

Bekim Balaj foli për mikrofonin e “RTSH” pas ndeshjes, ku u shpreh: “Është gjithmonë mirë ta nisësh me fitore. Na shërben në ndeshjet e tjera. Izraeli kishte më tepër rrezikshmërinë. S’duhet të kënaqemi. Sot nuk shënova. Na kënaq fitorja, jam i gatshëm të jap më të mirën për skuadrën.

Bala

I vetmuar? Dy momente duhet ti shfrytëzoja më mirë. Më pas u tërhoqëm pak. Modeli i lojës kur kthehesh me 5 mbrojtës, duket të ndihmosh në fazën mbrojtëse.

Mendoj që në pjesën e dytë, kuptuam që duhet të ndryshon gjithçka dhe dëshira e lojtarëve u rrit për të shënuar. E vendos trajneri kush do të jetë titullar në ndeshjen e ardhshme”.

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakFitorja e Kombëtares kundër Izraelit, Meta bën shqiponjën me Debiaz-in: Një nisje e mbarë
Artikulli tjetërGuri: Bëra gabim që nuk u rrëzova, do fitoja penallti. Të njëjtit lojtar ia fitova edhe me… (VIDEO)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.