Avokati i “Rrumit” i dërgon “SMS” live Sokol Ballës, ja çfarë i shkruan për “të fortin” e Shijakut

SHPËRNDAJE

Atentati i bujshëm te mbikalimi i Shkozetit, ku u qëllua me breshëri kallashnikovi makina e prokurorit Arjan Ndoji, i cili po udhëtonte me shoferin e tij, Andi Maloku, dhe një personazh të njohur të botës së krimit, “Rrumin” e Shijakut, është bërë temë diskutimi në emisionin e kësaj mbrëmjeje “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në Neës24.

sss

Analisti Arjan Vasjari tha në studio se në makinë udhëtonin së bashku shteti, krimi dhe populli, duke nënkuptuar me “shtet” prokurorin Ndoji, me “krim” Pëllumb Muharremin alias Aleksandër Lahon dhe me “popull” Andi Malokun, teksa e pësoi pikërisht ky i fundit, i cili ndërroi jetë mbrëmjen e sotme te Spitali i Traumës.

Por, në emision ka ndërhyrë avokati i “Rrumit” të Shijakut, Detar Hysi, duke i thënë se “Gjendja gjyqësore e tij është e pastër, ky shtetas ka marrë pafajësinë”.

/BW/

 

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.