Autostrada Tiranë – Durrës me probleme, ARSH dhe policia apel: Ecni me kujdes

SHPËRNDAJE

Përkeqësimi i situatës si shkak i reshjeve të dendura të dëborës dhe shiut ka sjellë edhe apelin e Autoritetit Rugor dhe Policisë Rrugore.

autostrade-gropa

Së bashku ata terheqin vemendjen e drejtuesve te mjeteve qe udhetojne gjate oreve te nates se sotme nga Tirana ne Durres dhe Durres-Tirane, ne segmentin Maminas-Sukth te reduktojne shpejtesine e levizjes.

Reshjet intensive te shiut dhe demtimet qe ka pesuar shtresa asfaltike e ketij segmenti shtojne rrezikun ndaj duhet qe drejtuesit e mjeteve te tregojne kujdes dhe te levizin me shpejtesi te kufizuar.

Policia Rrugore ka shtuar prezencen ne kete aks per te terhequr vemendjen e drejtuesve te mjeteve. Nderkaq, ARRSH po merr masat per nderhyrjen sa me te shpejte nga kompania e mirembajtjes.

Te lidhura

 

1 KOMENT

Comments are closed.