Audio përgjimi i vëllait të Xhafajt/ PD-LSI, padi penale për Ramën: Ka fshehur…

SHPËRNDAJE

Partia Demokratike dhe LSI i janë drejtuar prokurorisë me një padi për kryeministrin Rama. Pas mesdites, kryetaret e grupeve parlamentare te opozites, ai i PD-se, Edmond Spaho dhe i LSI-se, Petrit Vasili kane dorezuar nje kallezim tek Prokuroria e Krimeve te Renda ne adrese te kryeministrit Rama.

Ne nje deklarate per mediat, pas depozitimit te padise, Spaho theksoi se behet fjale pikerisht per auudio-pergjimin e vellait te ministrit te Brendshem, Fatmir Xhafaj.

‘Kërkojmë hetim penal ndaj Ramës për pengim të të vërtetës, për fshehje të të vërtetës duke mos dorëzuar provën e ekspertimit në një nga laboratorët më të mirë të botës”- tha Spaho.

Sipas Vasilit, kjo prokurori nuk ka perfunduar ende ekspertimin e audiopergjimit, nderkohe qe Rama e kishte ate, menjehere. “Pergjigjja pas kesaj eshte shume e qarte”- tha ai.

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak"Toyota me 3.4 mln euro"/ Paloka i përgjigjet Ballës: Shpreson se do të shpëtojë shoku i klasës në Prokurori, por...
Artikulli tjetërJulian Deda i kundërpërgjigjet Gentit për sherrin e aktorëve të 2XL

S'KA KOMENTE

Comments are closed.