Jo në Turqi dhe as në Angli, finalja e Champions-it do të zhvillohet me tifozë në stadiumin…

May 13, 2021 | 13:06
SHPËRNDAJE

Tashmë është zyrtare, finalja e madhe e Champions-it në 29 maj midis Mançester Sitit dhe Çelsit do të zhvillohet në stadiumin e skuadrës së Portos, “Do Dragao”.

siti celsi

Kjo sfidë do të luhet me praninë e spektatorëve, nga ku maksimumi i tifozëve do të jetë deri në 12 mijë veta.

Finalja ishte e programuar për tu zhvilluar në stadiumin “Ataturk” të Stambollit ose në “Wembley”, por së fundmi UEFA ka vendosur për të zhvilluar ndeshjen finale në stadiumin “Do Dragao”.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura