Arta Marku takohet me përfaqësuesin e “EURALIUS”, zbulohet tema e diskutimit

SHPËRNDAJE

Prokuroria e Përgjithshme Arta Marku, ka zhvilluar sot një takim me përfaqësuesin e misionit t ë “EURALIUS”

Sipas njoftimit të zyrës së shtypit të prokurorisë tema e bisedimeve ishte ecja përpara me zbatimin e reformës në Drejtësi si dhe procesin e “Vetting”-ut.

auto_arta_marku1514187669

Prokurori i Përgjithshëm, Arta Marku theksoi rëndësinë që ka përshpejtimi i “Vetting”-ut, ligji për rivlerësimin e figurës së prokurorëve dhe gjyqtarëve për sistemin e drejtësisë.

Gjithashtu u theksua nevoja për forcimin e integritetit të prokurorëve dhe gjyqtarëve në luftën kundër veprimtarive kriminale, krimit të organizuar dhe trafiqeve.

Bashkëbiseduesit theksuan njëkohësisht rëndësinë e bashkëpunimit dhe ndihmës së ndërsjellë.

Prokurori i Përgjithshëm garantoi mbështetje pakufi që reforma në Drejtësi në Shqipëri të realizohet shpejt dhe me efikasitet.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakIshin kthyer në ‘tmerrin’ e italianëve, shkatërrohet banda shqiptare, 4 në pranga
Artikulli tjetërGara në FSHF, Vasil Ruci: Iku koha kur i bëhet fresk të parit

S'KA KOMENTE

Comments are closed.